Календар «Літературний простір Марганця». Іван Барнаш

1 травня свій день народження відзначає марганецький самодіяльний художник, краєзнавець, гірничий маркшейдер Іван Олександрович Барнаш.

Народився Іван Олександрович в Росії, у степовому Ставропіллі, в селі Дмитрівське, що розташоване на березі тихої річки з поетичною назвою Єгорлик. Він жив в тій частині села, де мешкали переселенці з Таврійської губернії України. Мабуть, тому культура України міцно увійшла в його життя, а пізніше з 1965 року місто Марганець Дніпропетровської області (Україна) стало його другою Батьківщиною.

З дитинства пам’ять Івана Барнаша зберігає ниви, що рухаються під напором вітрів, з розкиданими по ним білими і червоними маками, рідкісні благодатні дощі, сильну спеку в жнивну пору, осінню негоду зі скрипом віконниць, запахи полину, шавлії, буркуну, непомітну красу весняних лісових смуг, загадкову життя неповторних балок, працьовитих добрих і чуйних односельчан.

Любов до природи і образотворчого мистецтва та й до прекрасного взагалі Іван Барнаш відчував завжди, від самого народження. Хоча тяга до малювання була постійно, але здобути бодай початкові навички було ніде, та й не у кого. Його художній смак формувався на репродукціях з робіт російських і зарубіжних художників в журналі «Огонек».

Коли став студентом Новочеркаського політехнічного інституту, познайомився з відомим ставропольським художником Гречишиним П.М. По приїзду в Марганець познайомився з Безугловим П.М., разом з яким вони організували ізостудію. Іван Олександрович пишається знайомством з великими художниками Грицаєм А.М., Красним І.М., Шануєм Б.З., Павловим Н.В., Яблонської Т.Н., а також з різними фахівцями: лісниками, ботаніками, вчителями, діячами культури, бібліотекарями тощо. Спілкування з ними розширювало кругозір І.Барнаша, вселяло впевненість в неповторність і красу навколишнього світу.

Художник полюбляє відвідувати музеї, виставки, читати спеціальну літературу, взагалі захоплюється мистецтвом: музикою, поезією, балетом. Мистецтво окрилює Івана Барнаша, робить його життя світлим та щасливим.

Художник Іван Барнаш – пейзажист, малює в техніці акварелі та олівцями. Як переконаний реаліст вважає, що якщо досяг якихось-то скромних результатів, то тільки працею і любов’ю.

Картини Івана Барнаша вже давно полюбилися марганчанам і не тільки. Часто в місті проходять виставки його робіт. Про кожну картину Іван Олександрович може розповісти цілу історію її створення. Свої роботи він створює не лише пензлем чи олівцем, а самою душею, вкладаючи всю свою безмежну любов до навколишньої природи.

Маючи таке величне захоплення красою рослинного світу, Іван Барнаш ділиться своїми знаннями та почуттями з марганчанами. Він часто проводить зустрічі для учнів шкіл, ліцею, студентів коледжу, на яких розповідає про дивовижні рослини нашого краю. Так, як це робить Іван Олександрович, мало хто може зробити. Це не просто підготовлена розповідь, це  захоплююче поринання в глибини чуттєвого сприйняття природи.

В арт-галереї Марганецької центральної міської бібліотеки представлені деякі картини Івана Барнаша: «Рідні місця»,  «Зима. Очікування»,  «Квітнуть маки», «Осінь», «Літнім ранком», «Косогір».

Більше його робіт можна побачити в альбомі картин “Пейзажные мелодии” (2012).

Альбом работ Ивана Барнаша | Марганець бібліотечний

Більше про художника читайте тут:

http://bibl-ostr.ucoz.ua/news/kartini_ivana_barnasha_v_chasopisi_khorticja/2015-01-28-160

http://bibl-ostr.ucoz.ua/news/vidbulasja_zustrich_z_kraeznavcem_ivanom_barnashem/2017-12-27-515

http://bibl-ostr.ucoz.ua/news/albom_rabot_marganeckogo_khudozhnika/2012-07-05-17

http://dbgaydar.blogspot.com/2016/04/blog-post_17.html

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: