Перехід права користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок

Марганецьке бюро правової допомоги інформує

Перехід права користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок

Одним із найпоширеніших питань, з якими на сьогодні звертаються громадяни в установи правової допомоги, є перехід права користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, у разі придбання цього будинку.

«Відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти». До особи переходить право на земельну ділянку або її частину, якщо особа набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на цій земельній ділянці. Цільове призначення цієї земельної ділянки не змінюється.

Якщо ж жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що знаходиться в користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

У разі переходу права власності на будинок від однієї особи до іншої за договором довічного утримання, на земельну ділянку право переходить на умовах, якщо ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику.
В разі набуття права власності на жилий будинок фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок на умовах оренди.

Кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить з набуттям права власності на жилий будинок, будівлю чи споруду, є істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності.

«Відповідно до ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними є умови на предмет договору, умови, що визначені законом як істотні».

Щоб укласти договір, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, що пов’язане з переходом права на частину земельної ділянки, необхідно виділити цю частину в окрему земельну ділянку і присвоїти їй окремий кадастровий номер.

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено порядок реєстрації права власності або права користування на земельну ділянку.

P.S. В лапки взяті витяги з законів, статей та цитат юристів та інших фахівців права!

За більш детальною інформацією з даного земельного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103, Марганецького бюро правової допомоги за адресою: м. Марганець, вул.. О.Кошового, 4, тел. МТС + 380958142029, (05665) 5-10-06

Заступник начальника Бюро Рубан Сергій

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: