Календар «Літературний простір Марганця». Олександр Чекубаш

10 лютого народився відомий марганчанин Олександр Дмитрович Чекубаш (10.02.1934 – 08.10.2019).

Він був членом Національної спілки журналістів України, кандидатом технічних наук, старшим науковим співробітником. В 2014 році йому було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Марганця». Як кандидат технічних наук і старший науковий співробітник має більше 60-ти наукових праць, у тому числі 34 авторських свідоцтв на винахідництво.

До 80-річчя О.Д.Чекубаша в центральній міській бібліотеці була створена і оформлена книга, яка складається із місцевих і обласних газетних статей надрукованих з 2000 по 2013 рр. Книга називається «Вместе с земляками-марганчанами». Ця книга про Марганець і марганчан. Вона увібрала в себе літописи гірницького міста, імена і події – фрагменти нашої загальної історії.

Свою журналістську діяльність Олександр Дмитрович розпочав вже на заслуженому відпочинку, перші статті публікувалися в газеті «Шахтар Марганця». Писав під літературними псевдонімами: Башмєтов, Дмитрієв, Олександров, Греков, ЧАД. У листопаді 2003 року Олександра Дмитровича було прийнято до Національної Спілки журналістів України. Він писав про талановитих дітей з багатодітних родин, про друзів – товаришів юності, про незвичайні долі марганчан або про міські проблеми. Завжди буквально декількома словами статті Олександра Дмитровича перевертають душу читача, схвильовують пам’ять, примушують замислитись.

Останні його статті були опубліковані в газеті «Шахтар Марганця».

За 16.02.2018 р. під рубрикою «Им песня жить и любить помагает» вийшла стаття О.Д.Чекубаша «Не устают звенеть голоса «Боевых подруг»».

За 02.02.2018р. під рубрикою «От первого лица» була опублікована стаття «Я лечился в госпитальном отеделении» про Марганецьку міську лікарню.

Остання його публікація (2019. – 12 липня. – С.5) під рубрикою «Марганець православний» під назвою «Самое главное, чтобы люди любили друг друга…» (до 125-річчя Свято-Троїцької церкви в селищі Городище).

Впевненість, рішучість долати перешкоди на шляху, впертість, працьовитість і відкритий доброзичливий характер… Таким Олександра Чекубаша і досі пам’ятають марганчани.

Підготували: О.Забенько, В.Фіалковська.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: