День вишиванки

Вишивкаце не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу. День вишиванки українці святкують у третій четвер травня, цього року 21 травня.

День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави. Загалом це свято флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи  дитсадочок. Українська вишиванка є абсолютно унікальна – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію. Свято День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги та розквіту. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка є головним оберегом людини.

З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки бібліотекарі читальної зали Марганецької міської центральної бібліотеки  з великим задоволенням підготували книжкову виставку-експозицію  «Свято української душі. День вишиванки», на якій представлені книги, що знайомлять читача з історією української вишивки від Х до ХХІ століття. Прикрасою експозиції є роботи працівниці бібліотеки, майстрині  Ольги Шаляпіної, яка в цей святковий день продемонструвала свою нову роботу – вишиванку.          

Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій.

Бібліотекарі читального залу

Попередній запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: