11 жовтня – Міжнародний день дівчаток

А чи знаєте ви, що сьогодні День дівчаток?!

11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчат (International Day of the Girl Child), який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2011 року у знак визнання прав дівчаток і унікальних проблем, з якими вони стикаються в усьому світі, з дискримінацією та насильством. Вперше був відзначений 11 жовтня 2012 року.

Мета цього дня — привернення уваги до дискримінації дівчат у різних країнах, підвищення обізнаності про нерівність, з якими стикаються дівчатка у всьому світі на основі їх статі. 

Всесвітній день дівчат також покликаний продемонструвати і знайти шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також нагадати про важливість розширення їх можливостей і захисту їх прав. У їх число входять можливість отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальні права, захист від дискримінації, насильства та примусового заміжжя в дитячому віці.

Сьогодні у світі проживає 1,1 мільярд дівчаток. Всі вони володіють величезним потенціалом по перетворенню майбутнього. Проте щоденно у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками. Цей день заохочує до розширення прав і можливостей дівчаток та здійснення їхніх прав людини.

 

Джерела:

https://kolizhanka.com.ua/

https://www.unian.ua/

https://uk.wikipedia.org/

https://www.genderculturecentre.org/

 

 

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: