Книжкові новинки про дивовижних людей

Видатні люди, проживаючи своє життя, залишають пам’ять про себе. Вони є прикладами для наслідування, ідейними натхненниками для досягнення мети. Коли вам здається, ніби щось неможливо, зануртесь у життя цих геніїв, і ви зрозумієте, що в цьому світі нічого неможливого немає. А всі обмеження тільки у вашій свідомості. Досвід цих видатних людей стане вам у пригоді по життю. Ви відкриєте їх таємниці та секрети, знайдете для себе підґрунтя для сміливості будувати своє власне життя та змінювати світ на краще.

Результат пошуку зображень за запитом "книжкові новинки"

Кожна з цих книжок є цінним виданням у фонді Марганецької центральної бібліотеки ім. М. Островського. Їх прочитання не залишить вас колишніми, вони змінять вашу свідомість і ваше світосприйняття. Допоможе відкрити нові грані вашої особистості та дозволити собі мріяти та досягати більшого.

Ці книги варті вашої уваги!

Сміт, Даніель.  Думати, як Стів Джобс [Текст] / Д. Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Спосіб, у який мислив видатний винахідник Стів Джобс, був інакшим, ніж у решти людей. Він володів неймовірною здатністю знати, чого хочуть люди, навіть раніше, ніж вони самі це розуміли, і, що навіть важливіше, він вмів продавати цю ідею. Співзасновник Apple і засновник NeXT, Стів Джобс завдяки своїм революційним поглядам дав поштовх до створення нового ринку персональних комп’ютерів. 

Стів Джобс здійснив революцію у світі персональних комп’ютерів. І вже одного цього було достатньо, щоб забезпечити йому значне місце в історії ХХ століття. Його інноваційні ідеї щодо розвитку анімації та дизайну змінили уявлення про те, як мають виглядати комп’ютер, плеєр і телефон. Він умів чітко формулювати свої бажання й отримувати приголомшливі результати, вигідно продавати свої ідеї і, досягши успіху, втримуватися на вершині.

“Думати, як Стів Джобс” розкриває філософію та ретельно відпрацьовані навички, які Джобс використовував в його подорожі до вершини та у консолідації унікального місця Apple у суспільній свідомості. З його думками про інновації, порадами: як знайти натхнення чи представити ідею, рекламу та багато іншого. Ви можете зануритися у розум майстра.

З цією книжкою ви відкриєте для себе захопливий світ найвидатнішого винахідника й бізнесмена сучасності.

Форд, Генрі.  Моє життя та робота [Текст] / Г. Форд ; пер. У. Джаман. – 7-е вид. – К. : Наш формат, 2018. – 344 с. : іл.

Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні факти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими. Проте, незаперечним залишається те, що сенсом його життя була робота. Понад усе Форд прагнув створити машину,яка працюватиме вічно. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Форд вважав, що саме мислення є найважчою роботою, на яку здатна людина. Це, ймовірно, є причиною, чому ми маємо так мало мислителів.

Форд невтомно шукав відповіді на складні питання людської історії, як-от: чому існує бідність; що робить гроші грошима і які можливі трюки в рамках нинішньої фінансової системи, через які різні нації й народи потрапляють під контроль небагатьох людей; чого очікувати від майбутнього… Про це, а також про те, як виглядає і працює ідеальний продавець у компанії Форда, чи справді нам потрібні автомобілі і навіщо привчати дітей інвестувати в себе прочитаєте на сторінках цієї унікальної книги.

 Генрі Форд «мовчав» упродовж свого життя, не спілкувався з пресою, усі погляди й одкровення висловив у своїй єдиній книзі.

Щоткіна, Катерина. Любомир Гузар. Хочу бути людиною [Текст] / К. Щоткіна ; худож. В. Котенджи. – Харків : Віват, 2018. – 272 с. : іл. – (Гордість нації).

Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом — яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною» чи навіть «закордонною», і довівши до статусу церкви для всієї України, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним країні, якій не щастить на правителів. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.

Авторка книги Катерина Щоткіна (Паньо) – українська журналістка, дитяча письменниця, редактор відділу «Церква» тижневика «Дзеркало тижня. Україна». Перший лауреат Премії імені блаженного Кароля Войтили (Папи Римського Івана Павла II) для журналістів, котрі пишуть на релігійну тематику, за аналітичні публікації в DT.UA.

Ганіоглу, Шюкрю М.    Ататюрк: біографія мислителя [Текст] / М. Шюкрю Ганіоглу. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. – 240 с.

Книжка відкриває походження ідей Мустафи Кемаля Ататюрка (1881–1938), на яких повстали Турецька Республіка та сучасна турецька нація. Деякі з цих ідей були зумовлені подіями дитинства та навчання, а далі військовою кар’єрою та політичною діяльністю. Інші з’явилися під впливом реформ, воєн, повстань і революцій у шестисотлітній Османській імперії, що невпинно хиріла.

Значну увагу автор приділяє книжкам та журналам, європейським і турецьким, з яких Мустафа Кемаль засвоїв популярні на Заході, хоч і вельми сумнівні та утопічні теорії кінця ХІХ – початку ХХ ст., зокрема, вульгарний матеріалізм, моральний дарвінізм, позитивізм, націоналізм, расову антропологію, авторитаризм. У дослідженні також наведено галерею осіб, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки, сперечався, від яких навчався, кого використовував.

У підсумку Ататюрк постає не творцем оригінальних ідей, а політиком, який спромігся втілити утопічні проекти маргінальних західноєвропейських інтелектуалів свого часу.

Вдумливому українському читачеві з європейськими амбіціями ця книжка дасть унікальну можливість помислити, чому Туреччина майже через століття узятого Ататюрком курсу ще й досі стоїть на порозі західної цивілізації.

Дірборн, Мері.    Гемінгвей [Текст] / Мері Дірборн. – К. : Наш формат, 2018. – 640 с.

У цій книжці, присвяченій біографії видатного письменника, на матеріалі листів, щоденників та архівних матеріалів пояснюється внутрішній світ цієї надзвичайної та водночас недосконалої людини. Авторка розкриває суть трагедії письменника, який змінив загальну думку про літературу і літераторів, а також продемонстрував спосіб мислити та робити життєвий вибір для багатьох людей. На кожному етапі його життя нам показують щоразу нового Гемінґвея – історика “утраченого покоління”, мужнього мандрівника, що описував подвиги на арені для кориди, репортера на фронтах Громадянської війни в Іспанії, зрештою, легенду повоєнних років на Кубі.

Стилістичний лаконізм письменника не лише “формує” характер його героїв, але й «впливає» на сюжетну моторику його творів. Гемінґвей пише просто, але за цією простотою ховається глибокий сенс, великий світ думок і почуттів, який часто виносяться в підтекст. На думку автора романів “Фієста” і “Прощавай, зброє!”, письменник має добре знати те, про що пише. У цьому випадку він “може опустити багато з того, що знає, і, якщо він пише правдиво, читач відчує все випущене так, ніби сам письменник сказав про це”.

Горак, Роман.  Журавлі відлетіли… [Текст] : есеї про Квітку Цісик та її рід / Р. Горак. – Львів : Апріорі, 2018. – 400 с. : іл.

Коли загорівся ліс і, рятуючи життя, птахи вимушені були покинути його, то летіли вони до води й несли відти в своїх маленьких дзьобиках краплі й кидали їх у вогонь. Їм казали: для чого це робите? Пожежу не загасите і самі загинете. Нехай так, але не носити воду і не допомагати гасити вогень ми не можемо, – відповідали ті.

У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлиним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома… Її ім’я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України. Про неї та про її рід ця книжка.

…Вона ж ніколи не бачила того журавлиного ключа, що ріже небо. Ніколи не чула розпачливого крику журавлів. Над небом, де народилась і жила, вони ніколи не пролітали. Але їх шукали зжурені за Батьківщиною очі. Її очі…

…І пролетіли журавлі через душу кожного українця молитовною вервицею над Україною з її нелегкою долею, залишивши нам назавжди оте прощальне й непроминальне «кру-кру» – від усіх, хто відлетів і не зміг повернутись назад…

Бо занадто був великий океан. Занадто були слабі й надламані крила. Тільки долетіли болісним голосом предків. Бо мусили долетіти.

Яценко, Петро.   Нечуй. Немов. Небач [Текст] : кінороман / Петро Яценко. – Львів : Піраміда, 2017. – 148 с.

“Нечуй. Немов. Небач” Петра Яценка – роман, який точно переверне ваше уявлення про українських класиків, власне, щонайбільше про видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького! Того самого, якого неодмінно вивчають у школі, автора “Кайдашевої сім’ї”, “Миколи Джері” та ще низки чудових творів.

Кохання, зрада та боротьба одного з найзагадковіших письменників ХІХ століття Івана Нечуя-Левицького в епоху досконалих механізмів та потужних парових машин. Реконструйована біографія Нечуй-Левицького занурить у не такі далекі, але надзвичайно захопливі часи завдяки призабутому жанру “кінороману”. А читачі, яким полюбилася епічна “Львівська сага”, знайдуть тут декого із добре відомих героїв.

Кралюк, П. М.    Богдан Хмельницький: легенда і людина [Текст] / П. М. Кралюк. – К. : Довженко Букс, 2018. – 282 с.

   У цій книзі йдеться про гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Але це не є традиційна біографія. Автор у першій частині говорить про те, як образ цього козацького ватажка трактувався в українській, польській, російській, єврейській, турецькій і татарській культурах. Показано, як відбувалася міфологізація цього історичного діяча.

Друга частина книги — спроба подати неміфологізовану біографію Хмельницького, відобразити його діяльність як у широкому геополітичному контексті, так і в контексті подій на українських землях першої половини й середини XVII ст. Також розглядається питання про те, які реальні наслідки мала Хмельниччина для українських земель і для Європи загалом.

Автор книги Петро Кралюк (нар.1958 р.) — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка книг («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю», «Козацька міфологія України: творці та епігони»), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України.

Читайте та змінюйтесь!

Ці книги чекають на вас в Марганецькій бібліотеці ім. М. Островського!

 

Підготувала Ольга Забенкьо,

провідний бібліограф Марганецької міської ЦБС

Попередній запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: