Чорна трагедія на кольоровій планеті

 Напередодні сумної дати в історії України 33-ї річниці з дня Чорнобильської катастрофи 24 квітня у ЦМБ ім. М. Островського пройшов  інформ-реквієм «Чорна трагедія на кольоровій планеті» для  учнів Марганецького  професійного ліцею.

   26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Результат пошуку зображень за запитом "чорнобиль катастрофа" Чорнобиль. Це назва невеличкого міста, що знаходиться в 130 км  від Києва. Засноване ще у 1193 році за часів Київської Русі. І назву свою взяло від унікальної чорнобиль-трави, яка росте лише на Поліссі, на березі ріки Прип’ять.

  Стародавній Чорнобиль і дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. А в 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести. Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства техногенних  катастроф.

 Саме про все це учні дізналися на заході із розповіді бібліотекарів В.В. Фіалковської та В.В.Жданової.

 Більш детальніше  бібліотекарі розповіли  про перші хвилини аварії, що сталася над четвертим реактором Чонобильської атомної електростанції, про новий відлік українського часу – болісний, гіркий, печальний.

  На заході присутні згадали ліквідаторів, які захистили світ від страшної біди ціною свого здоров’я, свого життя. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх померлих від радіаційного смерчу.

Результат пошуку зображень за запитом "чорнобиль катастрофа"   Учні дізналися, що  на Дніпропетровщині мешкає  близько 400 тис. осіб, які постраждали внаслідок тієї катастрофи. На сьогоднішній день в Марганці проживає 337 чоловік, які мають статус ліквідаторів на ЧАЕС.

  На захід був запрошений справжній герой, мужня людина, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, полковник запасу, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Семенович Степанов. Він розповів про свій шлях, який довелося пройти Чорнобильською зоною, про страшні  спогади, що назавжди залишились у його пам’яті.

   Прослухавши розповідь ліквідатора, ведучі від імені всіх присутніх, подякували гостю і побажали  міцного здоров’я, злагоди та добробуту, людської вдячності й шани!

    Весь захід супроводжувався презентацією та відеофільмами,  які підготувала провідний бібліограф Марганецької міської ЦБС О.В. Забенько.

    Наприкінці заходу бібліотекарі звернули увагу молоді на книжкову виставку «Чорнобиль – відлуння ядерного століття», присвячену трагедії на  Чорнобильській АЕС; познайомили з книгами, фотоальбомами.

Вікторія Жданова, бібліотекар

 

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: