І вишите життя на рушниках

 Якщо вам доведеться колись потрапити у с. Максимівка запитайте у будь-кого із місцевих жителів де живе Абрамчук Галина Василівна, і вам кожен з гордістю покаже дім, у якому мешкає місцева знаменитість – майстриня народної вишивки. А слава про неї вийшла далеко за межі села.

 Ось і ми, працівники центральної міської бібліотеки ім. М. Островського, вирішили відвідати знану майстриню, долучитися до її творчості, оформити виставку робіт.

 …Нас гостинно зустрічає Галина Василівна і запрошує до хати, яка у вишивках, як у вінку. Чого тут тільки немає: І килими, і рушники, і подушки (великі і маленькі), і ікони. І все це горить, переливається різними кольорами, вабить зір, бентежить душу, очей не можна відвести. А господиня, як дбайлива пташечка біля своїх пташенят, так і вона біля витворів своїх рук і душі. Про кожен може розказати: коли вишила, де взяла узор, як діставала нитки, коли з цим було сутужно.

 Галині Василівні зараз 76 років, але виглядає вона молодо, хоча доля склалася у неї нелегко. Сама вона з Полісся, з багатодітної сім’ї. В сім’ї було семеро дітей, жили дуже бідно, ото тільки й утіха, що вишивання, якого навчила її мати. Коли досягла повноліття, поїхала на заробітки і потрапила в м. Марганець. Тут зустріла й свою долю. Працювала на різних роботах, але вишивки не полишала. Каже: «Вишиваю і коли весело, і коли сумно, і з посмішкою, і з сльозами».

 Дякуємо господині за гостинність, перепрошуємо за клопіт. Вітаємо її зі святом весни, Міжнародного жіночого дня. Бажаємо здоров’я та натхнення.

 Запрошуємо усіх марганчан та гостей нашого міста ознайомитися з виставкою Г. Абрамчук в міській бібліотеці ім. М. Островського з 04 березня до 31 березня цього року.

Рубан Світлана, бібліотекар

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: