О мово рідна, золота колиска

 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Тож до цього дня в центральній міській бібліотеці  ім. М.Островського відбулася інформаційна мозаїка «О мово рідна, золота колиска». На захід були запрошені учні старших класів ЗОШ №12.

 Ведуча заходу Вікторія Жданова розповіла  про історію походження цього свята. Вона, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

  А починаючи з 21 лютого 2002 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

 Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною ще з колиски, з маминої пісні і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.

 «Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива. Як їх почує!..», – писав Тарас Шевченко.

Результат пошуку зображень за запитом "день рідної мови"

 Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.

 Ведуча розповіла учням про цікаві факти української мови. На заході також  звучали вірші та пісні про рідну  мову.  Презентацію та відеофільми підготувала провідний бібліограф ЦБС Ольга Забенько. Була оформлена і книжкова виставка «Рідна мова – вічне джерело наснаги» бібліотекарем читального залу Вікторією Фіалковською.

Вікторія Жданова, бібліотекар юнацького абонементу

Наступний запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: