Як виїхати з дитиною за кордон?

Нікопольський МЦ з надання БВПД інформує

Як виїхати з дитиною за кордон?

28 серпня 2018 року вступив в силу закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». У ньому прописані умови, за якими дитина віком до 16 років може виїхати без згоди другого з батьків.

Результат пошуку зображень за запитом "виїзд дитини за кордон"

Відповідно до чинного законодавства той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України – така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця. Якщо відомо місце проживання другого з батьків, напишіть йому рекомендованого листа про: мету та тривалість поїздки.

При перетині державного кордону України необхідно пред’явити посадовій особі Державної прикордонної служби рішення суду про визначення місця проживання дитини або відповідний висновок органу опіки та піклування.

Пам’ятайте! Повернутись в Україну з дитиною потрібно в строк до 1 місяця з дати виїзду. За умисне порушення строків перебування з дитиною за кордоном –штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою – можете виїхати з дитиною на строк до одного місяця і більше,без дозволу боржника. Отримайте довідку про наявність у другого з батьків по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.

При перетині державного кордону України необхідно пред’явити посадовій особи Державної прикордонної служби довідку про наявність заборгованості другого з батьків по сплаті аліментів понад 4 місяці, а у разі хвороби дитини, якщо сума заборгованості по аліментах становить понад 3 місяці , також документ що підтверджує хворобу дитини.

Якщо сплачуєте аліменти вчасно – можете виїхати з дитиною на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду. Напишіть рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон. Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа – подайте до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

Пов’язане зображення

При перетині державного кордону України необхідно пред’явити посадовій особи Державної прикордонної служби згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини. Обов’язково поверніться з дитиною в Україну у строк передбачений згодою чи рішенням суду.

Такі правила стосуються виїзду із дитиною за кордон з метою лікування, навчання, участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах, та конкурсах,екологічних, технічних, мистецьких, туристичних,дослідницьких,спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку.

За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: