Ескізи дивовижного життя Ольги Кобилянської

В цьому році 27 листопада Україна відзначає 155-річчя від дня народження видатної української письменниці Ольги Кобилянської.

В центральній міській бібліотеці ім. М. Островського 22 листопада відбувся захід –літературно-музична акварель «Ескізи дивовижного життя». Він був присвячений 155-річчю від дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської, класика української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст., сучасниці І.Франка, Лесі Українки, М.Коцюбинського. На захід до бібліотеки завітали учні старших класів ЗОШ №12.

При неповній середній освіті Ольга стала високоосвіченою для свого часу жінкою та й взагалі була дуже незвичайною талановитою особистістю. Крім літературного хисту, Ольга Кобилянська мала ще й талант художника і музиканта. Але найбільше була великою письменницею, бо час нічого не заподіяв її творам. А тільки утвердив їх у нашому народі, приніс їх у новий світ такими великими, самобутніми і неповторними, якими вони були зразу ж після своєї появи.

Про це розповідала присутнім ведуча заходу бібліотекар юнацького абонементу Вікторія Василівна Жданова. Вона звернула увагу на найвідоміші твори О.Кобилянської. Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, зокрема слов’янськими, відіграли й відіграють важливу роль у міжслов’янських літературних контактах, піднімаючи міжнародний престиж українського художнього слова.

На заході гості дізналися про маловідомі факти з життя та діяльності Ольги Кобилянської. Літературно-музична акварель супроводжувалася презентацією та включала відеоуривки з документальних фільмів за темою. Звучали улюблені пісні письменниці. Супровідні матеріали заходу підготувала провідний бібліограф ЦБС О.В. Забенько.

Пам’ять про Ольгу Кобилянську жива, як і живі високохудожні твори письменниці, бо кожна людина, яку вони формували, зберігає в душі її заповітні слова: «Згадуйте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла, і золотої нитки не згубіть…».

Після заходу присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Княгиня слова». На ній були представлені матеріали про Ольгу Кобилянську та її найкращі твори. Виставку підготували бібліотекарі читального залу ЦМБ ім. М. Островського В.В.Фіалковська і Л.Р.Мельникова.

Підготувала Вікторія Жданова,
бібліотекар ЦМБ І.М.Островського

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: