Зміна черговості одержання спадкоємцями за законом права на спадкування

Нікопольський МЦ з надання БВПД  інформує!

 Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "правова допомога"Відповідно до чинного законодавства існує 5 черг спадкоємців, за відсутності (смерті) або відмови спадкоємців однієї черги, відбувається заміна спадкоємцями наступної черги, і т.д. до п’ятої черги спадкоємців. Але бувають виключення з цих правил, згідно з якими, особи можуть змінити свою черговість і отримати право на спадкування на рівних правах із спадкоємцями, які стоять попереду спадкової черги. Зміна черговості спадкування може стосуватися тільки спадкування за законом і не стосується процедури спадкування згідно із   заповітом.

 Черговість одержання права на спадкування може бути змінена двома способами: 1) договірним; 2) судовим.      

 Відповідно до частини 1 статті 1259 ЦКУ договірний спосіб передбачає в укладенні договору про зміну черговості між заінтересованими спадкоємцями. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню, а також має бути укладеним після відкриття спадщини. Договір про зміну черговості спадкування укладається між спадкоємцями тієї черги, що закликається до спадкування, з однієї сторони, та спадкодавцем подальшої черги, з іншої сторони. Також необхідно зазначити, що цей договір не може порушувати права спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов’язкову часту у спадщині.

Результат пошуку зображень за запитом "Договір про зміну черговості спадкування"

   Згідно частини 2 статті 1259 ЦКУ особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за таких умов:

  • здійснення опіки над спадкодавцем;
  • матеріальне забезпечення спадкодавця;
  • інша допомога спадкодавцеві, тобто така допомога, яка має матеріалізований вираз – прибирання приміщення, приготування їжі, ремонт квартири;
  • безпорадний стан спадкодавця, тобто такий стан, під час якого особа неспроможна самостійно забезпечувати свої потреби, викликаний похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом.

   Тільки за наявності всіх цих умов, можливо, ставити питання перед судом про зміну черговості спадкування.

   За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

Марганецьке бюро правової допомоги: вул. О. Кошового, 2 м. Марганець, тел.: (0566) 5-10-06

Покровське бюро правової допомоги: вул. Героїв України. 13 м. Покров тел.:(05667) 6-65-08

Томаківське бюро правової допомоги: вул. Лесі Українки, 41 смт. Томаківка тел.:(05668) 3-14-22

Попередній запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: