Павло Загребельний – співпраця з кінематографом

  З 1 лютого 2018 року розпочав свою роботу Регіональний проект бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом».В цьому році він пройде за темою: «Павло Загребельний – письменник, якого читають» у рамках ознайомлення з творчістю відомого українського письменника.

Результат пошуку зображень за запитом "павло загребельний письменник якого читають"

З цього приводу  Марганецька центральна міська

бібліотека ім. М.Островського розробила план заходів

з яким ми вас ознайомили у попередніх публікаціях.

Результат пошуку зображень за запитом "завітушки"

 Ми продовжує план заходів літературознавчим екскурсом

“Павло Загребельний – співпраця з кінематографом”

Результат пошуку зображень за запитом "павло загребельний"

 Не зважаючи на те, що Павло Загребельний написав більше 20 романів та ще більше оповідань і повістей – кінематограф останніх десятиліть, на жаль, оминає увагою його твори. Обговорюючи цей факт, критики задоволено потирають ручки, натякаючи на те, що його творчість не пройшла перевірку часом. У їх жорстоких висновках є доля правди. Однак, на щастя, лише доля. Адже якщо б окремі романи письменника потрапили до рук таких майстрів історичного кіна, як Стівен Спілберг чи Єжи Гоффман – вони б переросли у потужні історичні блокбастери. Та якщо відкинути ці рожеві фантазії – маємо до десяти фільмів середньої якості, до яких письменник так чи інакше мав відношення.

 Кінематографічним дебютом Загребельного став фільм «Ракети не повинні злетіти» (1964), скрипт до якого він написав у співавторстві з професійним сценаристом. А вже через рік виходить наступна стрічка, за його сценарієм – «Перевірено – мін немає». 

Результат пошуку зображень за запитом "«Перевірено - мін немає». "

 Суттєво урізноманітнити стиль кіно-творчості Загребельного могла б картина Сергія Параджанова «Київські фрески». Однак робота над нею зупинилася на етапі кінопроб, подивившись які, дирекція кіностудії закрила фільм. На щастя, режисер згодом змонтував з відзнятого матеріалу винахідливу однойменну короткометражку.

Результат пошуку зображень за запитом "оповідання «День для прийдешнього»" У 1972 році відбулася прем’єра стрічки «Лаври», сценарій до якої Загребельний написав також у співавторстві. А вже після цього у його творчості починається період адаптації власних творів  до широкого екрану. Так, оповідання «День для прийдешнього» він переробив у п’єсу «Хто за? Хто проти?», а твір «З погляду вічності» – у п’єсу «І земля скакала мені назустріч». Обидва драматургічні твори були поставлені на сцені, а згодом з’явилися і їх телеверсії.

 Без транзиту через театральну сцену – одразу на екрани потрапив роман письменника «Переходимо до любові» (1975), головну роль у якому зіграв Володимир Конкін.

 Останні на сьогодні два фільми, зняті за сценаріями Загребельного, зрежисерував Григорій Кохан. У 1981 він випустив історичну драму «Ярослав Мудрий», яку було відзначено призами на кінофестивалі у Таллінні. А в 1984 вийшов міні-серіал «Прискорення», зафільмований за мотивами однойменного роману письменника.

Інна Кандала, методист ЦБС

 

 

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: