Як захистити себе від СМС-повідомлень?

 Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "Як захистити себе від СМС-повідомлень?" Кожен з нас отримував SMS рекламного характеру, SMS спам став невід’ємною частиною життя, рекламодавці та або компанії таким чином намагаються звернути увагу на себе та запропоновувати послуги, інші надокучливо розсилають недобросовісну рекламу та інше. Є деякі методи боротьби зі спамом. Но треба знати чи давали Ви згоду на прийом таких повідомлень, чи ні. А погодитися ви могли, навіть не помітивши цього. Досить часто буває так, що, заповнюючи чергову анкету для отримання картки дисконту, знижок та картки клієнта в магазині, кафе чи ресторані Ви надаєте свій дозвіл на передачу персональних даних, а значить, даєте право розпоряджатися інформацією про Вас. Ця інформація передається третім особам для подальшої обробки та розсилки спаму – різних рекламних пропозицій товарів і послуг. Але бувають і такі випадки, коли ви ніде не залишали свій мобільний номер, а спам все одно приходять. Це може означати, що ваш мобільний оператор не зовсім добропорядний.

Результат пошуку зображень за запитом "Як захистити себе від СМС-повідомлень?"

Тут існують такі шляхи вирішення:

 Перший – якщо Ви маєте претензії до змісту SMS (використовуються перебільшення, неточності і т.д.), то це порушення законодавства про рекламу. В такому випадку прямуйте до Держспоживінспекції України.

 Другий – якщо ж Ви обурені фактом відправки SMS-реклами без Вашої згоди, то це  порушення прав особи щодо захисту персональних даних. Значить, потрібно звернутися в Державну службу України з питань захисту персональних даних.

 Третій – зателефонуйте своєму оператору і залиште скаргу про отриманий SMS спам. Не буде зайвим попросити оператора виключити вас з усіх рекламних розсилок. Звісно ж Вам можуть запропонувати скористатися послугою «Стоп SMS-спам» та інше, але навіщо Вам платити за погану роботу оператора? Нажаль це спосіб не принесе 100% результату, але як мінімум рекламні SMS від оператора ви перестанете отримувати. Щоб Ваше звернення мало вагу і швидше почало діяти рекомендуємо писати електронні листи, писати у всіх соціальних мережах і дзвонити. Дайте їм відчути те ж, що і Ви при отриманні рекламних SMS.

 Четвертий – «Чорний список». Ще одним методом боротьби з небажаними SMS може стати Ваш телефон з правильно налаштованими додатками і чорним списком. Зараз існує маса спеціальних програм, які не пропустять небажані повідомлення на ваш телефон. І таких додатків в маркеті море. Але цей метод не приносить того результату який очікується, тому як якщо в поле «Номер відправника» зазначено ім’я, а не цифри. Програма просто не зможе визначити номер, щоб додати його в чорний список.

 П’ятий метод – скарга владі. Можна звернутися до регулятора ринку телеком-послуг – НКРЗІ. Розсилка спаму заборонена п. 3 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, розроблених НКРЗІ, і затверджених постановою Кабміну №295 від 11 квітня 2012 р.. Заява про порушення своїх прав, як споживача телеком-послуг, можна подати як паперовим листом на адресу комісії, так і в електронному вигляді.

Результат пошуку зображень за запитом "СМС-повідомлень?"У висновку, для того щоб не отримувати небажані SMS повідомлення,

вам потрібно:

1. Зателефонувати оператору і попросити відписати від всіх розсилок;

2.Попросити видалити вас з бази тих, хто надіслав вам SMS;

3. Встановити додаток «Чорний список».

 Щоб в майбутньому отримувати менше надокучливого SMS спаму не варто роздавати свій телефон направо і наліво всяким фірмам, банкам, магазинам. Якщо ж цього не уникнути уважно читайте, з чим ви погоджуєтеся. І ніколи не переходьте за посиланнями, які приходять вам в SMS.

 Нагадуємо, що роз’яснення законодавства і консультації з правових питань можуть отримати усі, хто звернеться до до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  який знаходиться за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9,  тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

В.Л. Чернишов,головний спеціаліст Нікопольського МЦ

з надання БВПД    

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: