Книжкова виставка “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”

Тарас Шевченко… Хто в Україні не чув цього імені. Ікона нації, геній України, національний пророк, шанований Кобзар – все це про одну людину. Про видатного поета Тараса Григоровича Шевченка. Саме 9 березня народився Кобзар. В цьому році ми відзначаємо 204-ту річницю від дня його народження.

Тарас Шевченко у всіх на устах. Він добре знаний не тільки в нашій державі, але й в усьому світі. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Це друге місце за кількістю пам’ятників одній особі (після Ісуса Христа).

В Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка. У Казахстані його ім’я носить Форт-Шевченка, з 1964 по 1991 роки місто Актау мало назву Шевченко. Також назву Шевченко носять 3 села, 4 селища і 8 хуторів в Адигеї, Башкортостані, Краснодарському краї та 8 областях Російської Федерації, і село у Рибницькому районі Придністров’я. Крім того, на честь Шевченка названі морська затока в Аральському морі та вершина висотою 4 200 м на північному схилі Великого Кавказу, в Боковому хребті. Це ім’я дали їй українські альпіністи, які вперше зійшли на цю вершину Кавказу у 1939 році.

Мабуть, всі хоча б раз у житті гортали “Кобраз” Тараса Шевченка. А чи знаєте ви, що одним із вагомих надбань Тараса Шевченка в справі живопису є альбом картин “Мальовнича Україна”?!

Ще більше цікавого ви зможете дізнатися, переглянувши книжкову виставку “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”. Цю виставку до 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка підготували бібліотекарі бібліотеки-філії №2 І.І.Мащенко та О.К.Поклонська. На виставці представлені матеріали про життя та творчість Тараса Шевченка, а також про маловідомі грані його особистості.

Запрошуємо всіх ознайомитися з виставкою “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”! А бібліотекарі будуть раді допомогти кожному читачеві знайти собі видання за смаком та інтересами!

Публікацію підготувала Ольга Забенько,

провідний бібліограф ЦБС

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: