Вечір пам’яті Анатолія Антоненка

 7 грудня 2017 року в читальному залі ЦМБ ім.М.Островського пройшов вечір пам’яті присвячений річниці з дня смерті знаного й шановного земляка, Почесного громадянина м. Марганця – Анатолія Олексійовича Антоненка.

 Назавжди в пам’яті марганчан він залишиться, як головний лікар стоматологічної поліклініки, поет, голова міського літературного об’єднання «Віра», допитливий дослідник-краєзнавець, художник. Всіх присутніх в залі: рідних, друзів, однодумців, журналістів, вчителів, членів міського літературного об’єднання «Віра» об’єднала безмежна любов та повага до Анатолія Олексійовича. Світла пам’ять про людину з великої літери – назавжди залишиться у літописі нашого міста.

  ЦМБ ім.М.Островського провела разом з Анатолієм Олексійовичем безліч масових заходів.  Але найбільшим порадником, однодумцем і помічником в стінах бібліотеки для Анатолія Олексійовича була директор Марганецької міської ЦБС Л.В. Пономарьова. Лідія Віталіївна у своєму виступі виразила всю біль втрати, яку зазнала марганецька громада. Анатолій Олексійович віддав своє серце Марганцю і мешканцям нашого міста, тому за свою щирість і відвертість має заслужену повагу від марганчан.

 Всі члени міського літературного об’єднання «Віра» (А.Мельник, В.Сокур, Т.Кошкіна, Г.Самойленко, Р.Байбурін, В.Обозюк, Я.Должиков, Ю.Третяк та ін.) на чолі з М.Смирновим висловили свої почуття, думки і зачитали вірші, присвячені А.Антонеку. У виконанні Ю.Дагаєва, поета, композитора пролунали пісні присвячені пам’яті друга.

 Відданість Анатолія Олексійовича праці, безперестанно розвиватися і розширювати свій досвід завжди імпонувало Почесним громадянам нашого міста: А.Супруну, голові Ради ветеранів МГЗК і Т.Єгоровій, заслуженому вчителю України, з якими  знаходив зрозуміння і підтримку і зрозуміння у спілкуванні.

 Барвів у повсякденному житті Анатолію Олексійовичу додавала любов до живопису тому завжди підтримував зв’язки з художниками нашого міста – М.Герасименко, П.Козловським, І.Барнашем, В.Совенком.

 На вечорі пам’яті художники міста розповіли про творчі й дружні відносини. Ведуча заходу В.Фіалковська згадала життєвий шлях Анатолія Олексійовича, запропонувала відео, на якому сам Анатолій Олексійович у віршах розповів про своє дитинство.

 Зупинилась на літературній сторінці життя поета – бо це безмежна творча розповідь про особисті й громадянські, про глибинні почуття людини, її місце в соціумі й Всесвіті. Літературна палітра поета настільки багата, що кожен, хто до неї доторкнувся, знайшов чимало цікавого й корисного для себе. Все, що написано Анатолієм Олексійовичем це безцінний творчий скарб нашої громади, який не лише  зачаровує, додає наснаги, але й спонукає до роздумів, самоаналізу. А це, скажімо відверто, не кожному вдається, хто береться писати.

 Вся творчість Анатолія Олексійовича Антоненка вчить нас гідності, чесності, патріотизму, добре знати історію своєї Батьківщину. Пам’ять про Анатолія Олексійовича довічно житиме в серця людей, котрі любили й шанували його, житиме в поетичних рядках, житиме в душах творчих людей нашого міста.

Вікторія Фіалковська, бібліотекар 

 

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: