Ключове слово – бібліотекар

Щоденно для марганчан в нашому місті широко відкриває двері 22 бібліотеки усіх систем і відомств. Одинадцять з них – шкільні. В їх фондах знаходиться 200 623 документи. І бібліотеки відвідують 4190 користувачів. Учнів та педагогів обслуговують 12 шкільних бібліотекарів (75% яких – це фахівці з бібліотечною освітою).

Бібліотечні фахівці шкіл нашого міста

Бібліотекар повинен постійно вчитися, пізнавати щось нове. Тому і зібралися фахівці шкільних бібліотек на міський семінар «Роль шкільної бібліотеки в соціалізації особистості учнів в громадському суспільстві». Його метою було вивчити сучасний напрямок цієї роботи і поділитися накопиченим бібліотечним досвідом. Семінар відбувся 24 березня 2017 року в Марганецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 Марганецької міської ради Дніпропетровської області.

З привітальним словом до бібліотекарів звернулася директор школи Гавронська Н. М., виступив учнівський колектив під керівництвом викладача Висоцької Ж.Ю.

З консультацією за темою семінару виступила методист КУ «МММК» Малишко Є.Г. Вона підкреслила, що сьогодні головним соціальним інститутом для дитини є школа. Тому, саме школа повинна запропонувати систему соціального досвіду, соціалізації особистості. У нових виховних технологіях ставка робиться на внутрішньо особистісні фактори мотивації учнів, на притаманні дітям природні потреби саморозвитку, на бажання самовираження, самовизначення та самоврядування. І в цьому педагогічному колективу, учням повинна допомагати шкільна бібліотека і бібліотекар-особистість. В цей день для мене розкрилася особистість бібліотекаря школи №5 Деревцової Н.С., яка виступила перед колегами з доповіддю «Створення комфортного бібліотечного середовища з метою соціалізації особистості учня в громадянському суспільстві», провела екскурсію по бібліотеці і бібліотечний квест «У світі ВООКляндії».

Я побачила, як бібліотекар прагне допомогти учням у виборі ними пріоритетних ціннісних життєвих та культурних орієнтацій, бути громадянином і людиною, бібліотекар формує віру людини в себе, виховує патріотичні почуття, сучасне ставлення до історії, культури, традицій, звичаїв українського народу.

Шкільний бібліотекар Деревцова Наталя Сергіївна – великий помічник кожному члену педагогічного колективу в щоденній роботі по соціалізації дитини. Це побачили усі учасники міського семінару, це підкреслили у своїх виступах і педагог-організатор школи Келипенко Т.М., і керівник методичного об’єднання шкільних бібліотекарів м. Марганця Грушко М.Ф.

При підведенні підсумків семінару бібліотекарі-колеги відзначили, що кожному бібліотечному фахівцю в роботі необхідна ініціатива, постійний пошук нових форм і методів роботи, творчий підхід до своєї професії, партнерство, як і раніше, в роботі бібліотек усіх систем і відомств нашого міста. Дякували усім організаторам та ведучим за проведення семінару – однією із форм підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів.

Л.В.Пономарьова,
директор Марганецької міської ЦБС

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: