Перша Запорозька Січ – ТОМАКІВСЬКА (в рамках проекту “Ми – українці. Я і ти!”)

 Цьогоріч Марганецька центральна міська бібліотека ім. М. Островського долучилася до Міжнародного проекту «Ми – українці. Я і ти!» (координатор Олена Кремньова), започаткований Львівською обласною бібліотекою для дітей.

Проект спрямований на популяризацію української класичної та сучасної літератури, історії України, її традицій та звичаїв серед українців, що живуть за кордоном.

16 лютого 2017 року відбулася чергова зустріч в рамках проекту. На зв’язку Україна – Львів та Марганець –  i Добре Місто у Польщі. Зустріч провела координатор Пункту євроінформації «Все про Європу», провідний бібліограф Марганецької міської ЦБС Забенько Ольга Валентинівна.

Вона розповіла про першу Запорозьку Січ – Томаківську, про героїчне минуле козаків і сучасність острова Томаківка, який розташований в передмісті  Марганця.

Довела, що саме Томаківська Січ була першою справжньою запорозькою січчю, а не Хортицький замок Дмитра Вишневецького на острові Мала Хортиця, який був лише прототипом січі.

Цікаві факти про життя козаків, їх звичаї та традиції супроводжувала презентація із яскравими зображеннями. Учасники зустрічі дізналися також про таємниці острова Томаківка, про козаків-характерників, про легендарних козацьких ватажків – Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Івана Підкову, Крифтофа Косинського та інших.

Це була перша, але не остання зустріч з новими друзями.

Польські друзі з міста Добре.

Місто Марганець має ще багато цікавих сторінок як історії так і сучасності, які варто відкрити світові.

Advertisements
Попередній запис
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: