Урок національної свідомості «Герої не вмирають»

   27 червня 2016 року для молоді міста в читальному залі центральної міської бібліотеки ім. М. Островського відбувся урок національної свідомості

«Герої не вмирають», присвячений 20-ій річниці Конституції України.

IMG_4132

  28 червня 1996 року Верховна Рада прийняла Конституцію України. Конституція – це основний закон держави, що має найвищу юридичну силу і встановлює засади політичної, правової та економічної систем держави. Безперечно, сам факт прийняття Конституції не вирішує автоматично всіх сьогоденних проблем України. Проте маємо нині добрий грунт для розбудови України, як держави. За таких умов знання історико-правових традицій стражденного шляху, пройденого нашою Україною, є надзвичайно корисним та вкрай необхідним.

IMG_4128

   Тож, на заході молодь познайомилися з «Уставом Великого князя Ярослава Володимировича Мудрого в судах», написаним у 1016 році; дізналися про «Конституцію» гетьмана Пилипа Орлика 1710 року, Конституцію 1918 року першого президента України Михайла Грушевського, Конституції УРСР.

    Поступ українського народу до утвердження суверенної і незалежної держави завершився днем прийняття нової Конституції України – 28 червня 1996 року. Конституційне оформлення незалежності України перетворило український народ з носія суверенітету на його володаря.  Українська держава посіла «серед держав світу осібне і рівне становище». Згідно з Конституцією України проголошено демократичною, соціальною і правовою державою.DSC03314

       На заході звучали Гімн України, пісні «Засвистали козаченьки» та «Україна».

     Святкування Дня Конституції України цього року – найбільш актуально, це вже не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші предки відстоювали права на свою свободу, а сьогодні наші брати знову захищають суверенітет і цілісність нашої країни.

      Тож будуймо разом демократичне громадянське суспільство.

       Вікторія Жданова,

бібліотекар юнацького абонементу ЦМБ ім. М. Островського

 

 

 

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: