Всесвітній День поезії

poezijaВсесвітній день поезії — це  свято, яке відзначається щороку 21 березня  (в день весняного рівнодення).

У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року.  У поезії є своє народження, день народження, так як і у людини, поезія має свою історію.

     У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

    „Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.111110

      Всесвітній день поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

   Завдання поезії — розтривожити душу, примусити лю­дину відгукнутися. Це нематеріальний, але цілком відчут­ний дотик. Поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини.

    Справжня поезія — неповторна. Це не завжди означає виняткову оригінальність чи сміливий експеримент. Поезія може розповідати і про цілком знайомі, буденні речі звичай­ними словами, але розкривати їх по-новому, давати нам но­вий погляд.

Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди, який єднає серця.-APVOdPij28

      Колектив  ЦМБ ім. М. Островського вітає всіх марганецьких майстрів поетичного слова, особливо міське літературне об’єднання «Віра»:  А. О. Антоненко – голову  літературного об’єднання, О. М. Багаутдінова, Р. М. Байбуріна, А. С. Гнєзділова,  Я. І. Должикова, О. Г. Жигу, В. М. Зотова, Т. О. Кошкіну, Л. В. Лопатюк, О. В. Малишка,  А. А. Мельника,  В. Х. Пугача, М. С. Смирнова, В. П. Сокур, Ю. Ф. Дагаєва, І. П. Штабенко, Т. І. Єгорову – філолога, головного помічника-консультанта марганецьких поетів,  М. І Напалюк, В. Ф. Обозюк та ін.IMG_8217

Всім високого чистого неба, світлих задумів, сповнення мрій.медики 1
Ваше слово святая потреба-хай воно спонукає до дій! 
Спонукає добро лиш творити, й надихає нові імена.
Слово може багато змінити -йому велич від Бога дана!
Виривати байдужості жала, та міняти історії хід.
Слів таких потребує держава- український єднався щоб РІД!!!
То ж виносьте талант свій на люди, та примножуйте в світі добро!

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: