Квітни, Марганець, в єдиній Україні

      Изображение 002Шановні користувачі!

   В читальному залі ЦМБ ім. М. Островського  було оформлено книжкову виставку «Квітни, Марганець, в єдиній Україні».  Виставку   розробили і оформили бібліотекарі читального залу В. В. Фіалковська та О. О. Середіна.

      Цитатою для виставки були взяті слова відомого в місті поета, прозаїка. краєзнавця. голови літературного об’єднання «Віра» А. О. Антоненка:

Рідне місто моє, в мене доля

                 з тобою єдина,

Розчиняюсь душею в тобі.

Любий Марганцю мій,

придніпровська перлино –

Я у щасті з тобою й журбі

  Виставка оформлена с цікавих та різноманітних рубрик. Тут можна познайомитись з корисною інформацією про наш рідний край.

   Наша мандрівка в таємничий світ розпочалася з першої рубрики – «Мій край на двох долонях степу і Дніпра»,в якій користувачі дізнаються про минуле нашого краю. Історія навколо нас і ми завжди є її частиною.Изображение 020

   Дніпропетровщина, як відомо, край тисячолітніх історичних традицій та яскравих особистостей, мальовничої природи, щедрої землі та багатих надр.

   Рубрика під назвою «Історичне обличчя міста» розповість користувачам бібліотеки про минуле свого міста, бо кожна людина повинна знати і пам’ятати про тих. хто жив раніше. хто створив і зберіг нашу землю. Бо минуло не може бути теперішнього та майбутнього.Изображение 009    Кожна людина – це місток, перекинутий з минулого в майбутнє. І чим глибше людина буде осягати минуле, тим краще зможе передбачати і створювати майбутнє.

   А про сьогодення нашого міста, про людей які внесли свій внесок в розвиток міста, вам розповість рубрика під назвою «Марганець – материнський край, моє коріння і джерело моє!».Изображение 013    Хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися на завжди у місті з особливим колоритом, традиціями і славною історією.

   З рубрики під назвою «Комбінат: акценти часу» ми дізнаємось про історію розробок Нікопольського родовища марганцевих руд і сучасність ПАО «Марганецький ГОК».Изображение 012

   Головною цінністю підприємств металургії, безумовно, є їхні співробітники. Гірники – це справжні професіонали своєї справи. Любов і відданість обраній професії, свою майстерність передають вони з покоління в покоління.

   Рубрика «Збережемо пам’ять про подвиг земляків» розкриває скорботну сторінку в історії Марганця. З початком антитерористичної операції на Сході країни за покликом серця наші марганчани пішли захищати рідну землю. Изображение 014   Нажаль за обрій закотилася життєва зірка вічності військовослужбовців – це Андрія Стародуба та Едуарда Бури, наших хоробрих воїнів. Земляки збережуть у своїх серцях світлу пам’ять. Адже герої не вмирають!

   Наступна рубрика під назвою «Придніпровська земля очима художника» розкриває відомі імена митців нашого міста, бо саме художник щиро, до самих потаємних куточків, розкриває суспільству душу, своєю творчістю привертає увагу до тієї гармонії і краси, які ще залишилася у природі, в нашому довкіллі, в нашій повсякчасності.Изображение 015

   Наше місто немов поетична скарбниця в якому живуть та творять талановиті та обдаровані люди: поети і прозаїки, творчість яких нерозривно пов’язана з рідним містом.Изображение 016    І саме тому рубрика під назвою «Поетична скарбниця міста» буде подарунком для всіх шанувальників поетичного слова. Адже поетів та прихильників їхньої творчості єднає – любов до слова, бачення бачити рідний край, місто, рідних щасливими.

   Дніпропетровщина унікальна своїми природно – неповторними прекрасними, загадковими заповідниками, територіями які формувалися протягом тривалого часу. Треба лише зупинитися, прислухатися й уважно подивитися довкола! Изображение 010    Саме в рубриці «Чарівний світ природи – окраса і гордість нашого краю нашої природи». Охорона рідної природи і збереження її різноманітності – наше першочергове завдання.

  Україна віддавна славиться піснями, оксамитовими голосами співаків і через те, певно, зовуть її солов’їною. Завдяки цим пісням, український народ, всупереч складним, часто трагічним історичним обставинам і подіям, не тільки все це витримав, а й вижив, зберіг свою прадавню славну історію, багатющі традиції, що сягабть у глибину віків, відмінну від інших музичну культуру.Изображение 017

   Наш любий Марганець має незрівнянних співаків, музикантів, копозиторів. Саме ці талановиті люди з незапам’ятних часів займають почесне місце в світі, про яких розповідаєьбся в рубриці “Люблю, коли народ співає мі, душа стає і світла, і натхненна.”

   Ознайомившись з постійно діючою книжковою виставкою, можна сміливо сказати, що Дніпропетровщина – край неповторний своєю природною красою, щедрістю землі, величним древнім Дніпром, безмежними й мальовничими степами. Щедра земля Придніпров’я також на пісню, танок, гумор, поезію. На весь світ прославили її неперевершені майстри. Таким наш край зробили наші працьовиті й талановиті люди. руками яких твориться сьогодення і майбуття нашого краю.

 

 

 

 

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: