День підтримки жертв злочинів

22 лютого в багатьох країнах Європи відзначається Європейський день підтримки жертв злочинів.

1455990726-2133

Сьогодні в країнах ЄС відзначається Європейський день підтримки жертв злочинів. Подібний день відзначають і в багатьох інших країнах світу. Дата покликана привернути увагу до проблем потерпілих від кримінальних дій інших людей.

thumb-main-210x210-8c48В цей день у 1990 році уряд Великобританії опублікував «Хартію жертв злочинів». З того часу відзначається День підтримки жертв злочинів.

Щороку жертвами злочинів стають 75 мільйонів європейців. ЄС робить усе можливе, аби мінімізувати ці показники, спрямовуючи діяльність на узгодження законодавств усіх держав-членів ЄС, задля гарантування підтримки та захисту прав жертв, їхнього доступу до правосуддя. Нові правила щодо дотримання мінімальних прав для жертв злочинів були прийняті 25 жовтня 2012 року (Директиви 2012/29 / ЕС).

Проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала непокоїти співтовариство ще наприкінці минулого століття. У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН з попередження злочинності та поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію основних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою.

29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів та зловживань владою. Нині в багатьох країнах ухвалені й діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їхню соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальних і моральних збитків. У світі діє майже 200 програм допомоги потерпілим від злочинів. Такі програми реально допомагають людям подолати стрес, вийти з кризи, зрештою, просто надають матеріальну допомогу і моральну підтримку.

84D427AE-D8AE-4B11-BF6D-81F1D041F82D_w1000_r1_sУ Міжнародний день підтримки жертв злочинів у різних країнах проводяться освітні заходи, громадські акції, колоквіуми, семінари, «гарячі лінії», конференції, збір коштів на підтримку жертв злочинів, ініційовані, переважно, правозахисними і громадськими організаціями з залученням представників владних структур (поліції, прокуратури, судів). Також поширеною є практика ухвалення законів на користь потерпілих саме цього дня.

На теренах ЄС підтримкою жертв злочинів опікується організація Victim Support Europe (складається з 36 національних організацій, які надають підтримку та інформаційні послуги жертвам криміналу в 25 країнах Європи). На сайті організації можна ознайомитися з планом заходів Європейського дня підтримки жертв чи не в кожній з країн ЄС.

Україна поки що не є членом ЄС, але День підтримки жертв злочинів для неї надзвичайно актуальний.

Джерело : http://www.ukrinform.ua/

Advertisements
Попередній запис
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: