“Енциклопедист козаччини”

    В рамках регіонального проекту

«Дмитро Яворницький – ім’я овіяне легендами»

11 лютого 2016 року  до ЦМБ ім. М. Островського були запрошені старшокласники ЗОШ №11 на дуже цікавий захід, який мав історичну тематику.

Епіграфом до цієї зустрічі ведуча заходу провідний бібліотекар Т. Ф. Мархасіна взяла слова відомого українського поета М. Т. Рильського : «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани».

IMG_9932

“Жива книга” Равіль Байбурін

   «Жива книга» проводилась в рамках регіонального проекту «Дмитро Яворницький – ім’я овіяне легендами». Про цікаві факти з життя та творчості видатного українського вченого, знавця рідної землі, невтомного археолога, історика, етнографа. фольклориста, лексикографа, письменника і поета, а, головне, енциклопедиста запорізького козацтва розповідав історик-документаліст  Равіль Байбурін.

   У вступному слові ведуча заходу звернула увагу присутніх на бібліотечну виставку «Співець козацького краю», на якій серед книг про життя і творчість Д. І. Яворницького, поруч з працями великого історика, знаходилась і книга нашого земляка Р. М. Байбуріна «Слава казацкая» (Днепропетровск: «Има-пресс», 2009. – 235 с.).

IMG_9943

Виставка “Співець козацького краю”

   За допомогою відео презентації, яку підготувала провідний бібліограф Марганецької міської ЦБС О. В. Забенько, Равіль Мубаракович дуже цікаво розповідав про видатного українця – Д. І. Яворницького.

IMG_9933

    З розповіді історика-документаліста присутні дізнались про походження Яворницького, про тернистий шлях його навчання, про знайомство з іншими відомими людьми, з якими історик товаришував і співпрацював. Це історики Микола Костомаров та Василь Ключевський, художники І. Ю. Рєпін та М. І. Струнников. Тісна дружба з художником І. Рєпіним відобразилась навіть на написанні картини «Запоріжці пишуть листа турецькому султану», де художник зобразив Яворницького головним героєм своєї картини – писарем. Вразила уявлення слухачів і розповідь про історичні зустрічі в Катеринославському музеї Дмитра Яворницького з царем Миколою II та «гуляйпільським батьком» Нестором Івановичем Махном.

IMG_9937

Історик Р. М. Байбурін

   Насичений фактами та історичними постатями час для проведення заходу сплинув непомітно. Ознайомившись лише з деякими епізодами з життя відомого вченого, різнобічний талант, природна обдарованість і надзвичайна працелюбність якого вражають сучасників, присутні на заході переконалися, що Д. І. Яворницький все своє життя присвятив Україні та українському народу і мріяв про те, щоб на українській землі жили тільки добрі, справжні і національно свідомі люди, гідні продовжувачі свого народу.

IMG_9927

Ведуча заходу Т. Ф. Мархасіна

   Наприкінці зустрічі ведуча разом з учнями подякувала Равілю Мубараковичу Байбуріну та побажала юнацтву любити свій край і з повагою та пошаною відноситися до його історії.IMG_9934

IMG_9925

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: