120-річчя від дня народження Григорія Верьовки

   вірьовка1Григорій Гурійович Верьовка народився 25 грудня 1895 року в Березні, що на Чернігівщині в селянській сім’ї. Навчався в Чернігівській духовній семінарії, яку закінчив у 1916 р. З 1919 року викладав у музичних учбових і культосвітніх закладах. У 1921 році Григорій Гурійович почав працювати в самодіядьному хорі при одній з бібліотек м.Києва. Колектив було засновано за активною участю Магеровського, Тичини та Кліндуха, основний контингент якого складався з працівників залізниці, робітників навколишніх підприємств та учнівської молоді. На посаду диригента рекомендував Г.Верьовку поет Павло Тичина. Тоді в Києві існував літературний гурток, утворений з молодих революційно налаштованих літераторів. За подібним принципом існував і гурток, який об’єднував діячів музичної культури, ініціатором створення якого був Верьовка.

Пісня є напрочуд яскравою прикметою обдарованого українського народу. Саме вона увібрала в себе найпотаємніші порухи людської душі. Жоден вид мистецтва не користується такою загальною любов’ю населення, як хорове мистецтво. Народ ставиться до пісні з повагою, як до найбільшого національного багатства.

Диригент, композитор, справжній художник звуку довів своєю працею необмежені можливості мистецького впливу засобами народного піснетворення на найширший загал любителів хорової музики. Сила такого мистецтва в його дохідливості, в основі якої не спрощення, примітив, а та сама простота, в якій коріниться геніальність.

Григорій Верьовка доклав багато праці, гарячої, невтомної, щоб зібрати колектив однодумців.вірьовка2Великою заслугою диригента було те, що він з любов’ю і знанням справи обробляв народні пісні, досягаючи повноти їх звучання. Концерти хору проходили з успіхом, оскільки репертуар і виконання близькі та зрозумілі народові.

Гранично коректного, внутрішньо зосередженого, небагатослівного Григорія Верьовку колектив хору називав Батьком, бо він і справді був таким для всіх учасників цього народного університету. До його великого мистецтва прилучились понад півтори тисячі талановитих митців з народу. Усі, хто пройшов школу Державного народного хору, понесли у світ незгасимий вогонь великого серця свого вчителя і наставника, його любов до народу, нев’янучого, вічно молодого мистецтва.Хор Верьовки був на гастролях майже в усьому світі, їм стоячи аплодували в Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Білорусії, Польщі, Німеччині та в багатьох інших країнах світу.

Національний заслужений академічний народний хор України  імені Г.Г. Верьовки був нагороджений багатьма українськими та міжнародними нагородами, зокрема за великий вклад в діло миру та дружби між народами.вірьовка3Традиційно хор Верьовки бере участь в усіх великих українських державних заходах, наприклад, саме наш хор удостоєний права відкривати сесії Верховної Ради України.5

Сьогодні колектив очолює без перебільшення легендарна постать, Герой України, народний артист СРСР та України, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка,  Голова Національної всеукраїнської музичної спілки, професор, академік Національної академії мистецтв України Авдієвський Анатолій Тимофійович.0

 

Попередній запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: