День Святого Миколая

11  З початком зими всі знаходяться в очікуванні новорічно-різдвяних свят. Завтра настає свято Святого Миколая, який, за віруваннями, в ніч з 18 на 19 грудня приносить слухняним діткам солодкі подарунки. Але не тільки малюки шанують Святого Миколая. Він є покровителем знедолених, а також мореплаців та всіх мандрівників. 

  Святий Миколай, згідно з народними уявленнями, – помічник та рятівник людини від ворожої сили, той, хто підтримує постійний зв’язок з потойбічним світом, рятує світ від нечисті, піклується про життя та добробут людини.

  За радянських часів це свято було частково забуте, традиції зберігалися тільки в Західній Україні. Натомість зараз відбувається надзвичайно швидке відродження таких приємних національних традицій. На честь цього святого названо велику кількість церков по всій Україні.

   Від 2007 року Святий Миколай – покровитель міста Луцька, де йому навіть встановлено бронзовий пам’ятник. Зображення Святого є і на гербі міста, і на печатці. Вже стало традицією, що наречені після шлюбної церемонії обов’язково покладають квіти біля пам’ятника Миколаю.

Пам’ятний знак Святому Миколаю в Луцьку

   Ікона святого Миколая у наших предків завжди відігравала особливу роль. Святий Миколай вважався найстаршим зі святих і найближчим до Господа. До нього зверталися у різних земних нещастях, у морі всіх скорбот і бід. 

   Існують різні версії про те, ким же був насправді Святий Миколай. Але точно відомо одне (і найважливіше!) – Миколай вирізнявся любов’ю, добротою і співчуттям до людей, допомагав знедоленим у біді, роздавав бідним майже всі свої гроші, залишаючи собі тільки скромну суму для життя. І саме за це здобув величезну шану і любов народу. Хіба це не найважливіший сенс свята, про який ми частенько забуваємо?

81263099_1324327633_85bc967646b2

   До речі, якщо ви не знали, одночасно з вшануванням Святого Миколая люди всього світу відзначають міжнародний день допомоги бідним в пам’ять про милосердя нашого білобородого героя та його добрі діла! Отже, маємо над чим подумати. Адже є люди, яким пощастило у житті набагато менше, ніж вам… Вони потребують вашої допомоги!

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: