До 82-ї річниці пам’яті жертв голодоморів в Україні

 День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. У 2015 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 28 листопада.

IMG_8925

   Напередодні цього дня в читальному залі Марганецької центральної міської бібліотеки ім. М. Островського відбулася година скорботи “Голодний смерч над України”.

   Цей захід відвідали учні СШ №12 та зацікавлені читачі бібліотеки.

   На заході ведучі – бібліотекарі ЦМБ ім. М. Островського Вікторія Фіалковська та Ольга Середіна – розповіли про події голодомору 1932-1933 років, про пам’ятники та меморіали, вставноленні на знак вшанування пам’яті жертв голодоморів, навели статистичні дані про померлих від голоду та постраждалих внаслідок тогочасних подій.

IMG_8923

Бібліограф ЦБС Ольга Забенько підготувала до заходу фото- та відеоматеріали на основі документальних джерел.

IMG_8908

Ведучі запропонували присутнім дізнатися про це лихо більше з Національної книги пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років Дніпропетровської області.  Жертвам голодоморів ХХ століття марганецький письменник, член Спілки письменників України Григорій Біднякприсвятив твори, які зібрані у книжці “Голодомор”.

Ця та інші книжки про голодомори в Україні були представлені на виставці, оформленій саме до цієї пам’ятної дати. Всі читачі бібліотеки можуть ознайомитися з виданнями на виставці в читальному залі бібліотеки ім. М. Островського.

IMG_8914

Світла пам’ять жертв голодомору в Україні в 1932-1933 роках була вшанована хвилиною мовчання. Також бібліотекарі під час години скорботи запалили свічку пам’яті.

IMG_8910

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: