Виставка однієї книги

IMG_8435Шановні читачі!

Марганецька центральна міська бібліотека ім. М. Островського запрошує всіх марганчан познайомитися з виставкою однієї книги – Володимир Лис “Століття Якова”, яку підготувала провідний бібліотекар Т. Ф. Мархасіна.

  Володимир Савович Лис український журналіст, драматург, письменник. Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

   Народився 26 жовтня 1950 року на хуторі поблизу села Згорани на Волині. 1977 року закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Служив у війську, працював журналістом у районних газетах Волині, Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини, у волинській молодіжці, завідував літературною частиною Рівненського музично-драматичного театру. Нині редактор відділу державного будівництва незалежної громадсько-політичної газети «Волинь».

  У літературі дебютував як драматург, п’ять його п’єс було поставлено врізних театрах України, на українському радіо. Як прозаїк заявив про себе 1985 року. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

  Автор романів: «Айстри на зрубі»,«І прибуде суддя»,  «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова».

Відзнаки:

Перша Премія на республіканському конкурсі творів про молодь (за повість «Там, за порогом»);

Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова»(2000, 2001, 2003 роки);

Людина року Волинського краю у номінації «Професіонал року» (2004);

Лауреат Першої Премії І-го Всеукраїнського конкурсу оригінальної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (2007 року) за п’єсу «Полювання на брата»;

Лауреат літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського (2007);

Володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Острів Сильвестра» (2008);

Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2009);

Володар Гранд-коронації Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Століття Якова» (2010);

Визнано «Митцем року» на «Людина року Волинського краю — 2010».

12Роман «Століття Якова» волинського письменника Володимира Лиса здобув перемогу у національному конкурсі «Коронація слова» у статусі «Найкращий роман десятиліття».

   Роман – своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.

       У сюжетному плані дія роману відбувається мовби в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорєни, за п’ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.

       З мовознавчої точки зору книга цікава вживанням справжнього західно-поліського діалекту, який досі активно вживають у тих краях. «Століття Якова» – переможець конкурсів «Коронація слова – 2010» та «Ґранд-коронація слова», визнаний кращим романом десятиріччя.

Якщо Вас зацікавила ця інформація, ми чекаємо Вас у міській бібліотеці ім. М. Островського! Завітавши до нас – Ви матимете змогу більше познайомитися з творчістю письменника.

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: