Всесвітній день моря

море1Море… Вируюче, глибоке, повне пригод і несподіванок. А може, воно тихе, спокійне і романтичне?..

Як би там не було,море потребує нашої підтримки. Як повідомила ООН, протягом останніх ста років таку рибу, як тунець, марлін, тріска було виловлено на 90%. До 21 мільйона барелів розлитої нафти щороку вражають моря та океани Землі. Світовий океан настільки забруднений, що подекуди в ньому збираються цілі острови сміття.море3

Аби захистити багатства водної оболонки планети, у 1978 році Міжурядова морська консультативна організаціязапровадила День моря. Відтоді у всіх державах світу його відмічають протягом останнього тижня вересня.

24 вересня – День моря святкує і наша держава. Проблема забруднення морського середовища стосується нас безпосередньо, адже Україна омивається одразу двома морями: Чорним та Азовським.море2

Найбільше завдання організаторів свята — підвищити рівень безпеки на морі та донести до серця кожної людини, що надмірний лов риби, забруднення водойм сміттям, нафтою, глобальне потепління завдають непоправної шкоди морям. Саме тому людство повинно раціонально використовувати, берегти і збагачувати природні ресурси моря, адже 90% біомаси всіх живих організмів на Землі складає біомаса морських мешканців — від водоростей до китів.

Водою покрито майже 70 % поверхні нашої планети. Чистота води морів має для нас колосальне значення! Тому всі ми повинні пам’ятати, що синтетичні відходи, які скидаються у моря, щороку є причиною загибелі мільйонів морських птахів і близько ста тисяч морських ссавців. Внаслідок глобального потепління рівень води у великих водоймах піднявся на 10, а подекуди на 25 см.

Тож Всесвітній день моря покликаний нагадати нам про велику відповідальність, яку несе людина зачайка використання морських ресурсів. Бережімо водойми, піклуймося про їх чистоту, адже майбутнє морів та океанів (а головне – мільйонів їх жителів) у наших руках!

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: