Фестиваль “З країни в Україну” в Марганецькій бібліотеці ім. М. Островського

«З країни в Україну» – це масштабний культурно-просвітницький фестиваль, який відбувається у маленьких містах східних областей України. Проект започатковано у 2014 році, щоб максимально допомогти місцевим громадам патріотів наповнити свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. Для цього до міст привозять частинки історії, культури, краєвидів, а також пісні, книжки, знання та вміння із різних куточків України.

15 серпня 2015 року в рамках цього фестивалю в міській бібліотеці ім. М. Островського відбулися загальноосвітні лекції, які провели для марганчан висококваліфіковані фахівці наукових установ з м. Києва.

Крім того, науковці подарували бібліотеці ім. М. Островського книжки з історії України. Всі мешканці та гості міста тепер в будь-який час ознайомитися з подарованою літературою, збагатити свої знання з культури т історії України.

Один з лекторів Владислав Берковський передав книги директору Маргнецької міської ЦБС Лідії Пономарьовій

Разом із науковцями з м. Києва до Марганецької бібліотеки завітав кобзар Юрко. Він заспівав та заграв на кобзі для всіх присутніх в залі. А людей в цей зібралося чимало, бо багатьох марганчан зацікавили анонсовані теми лекцій.

Олександр Гаранін, кандидат історичних наук, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, провів лекцію на тему “Тайм-менеджмент особистого життя або навіщо потрібне планування власного майбутнього”.

В напрямку архітектури України присутні в залі прослухали лекцію Липи Катерини, кандидата історичних наук, мистецтвознавця, автора понад 300 праць з історії української архітектури, яка називалася “У сяйві мистецтва бароко”.

Про національний український одяг гості в бібліотеці не тільки почули, але й побачили на власні очі, як вбиралися українські жінки.  Людмила Тихонова, провідний науковий співробітник Національного музею українського народного декоративного мистецтва (м.Київ), дослідниця українського ткацького мистецтва та одягу, розповіла про  народний костюм в традиційній культурі українців: одяг, символ, оберіг. Крім того, вона вдягла дівчину в автентичний український костюм.

Людмила Тихонова вдягає автентичний національний костюм на Ольгу Забенько

Про українське національне відродження 1920-х років розповів Тимошенко Юрій, доктор історичних наук, професор, автор понад 200 наукових праць з історії повсякдення України у 1920-1940-рр.

Не менш цікавою була лекція на тему “(Не)втрачені надії. Українське державотворення (IX-XVIII ст.)”, яку провів Берковський Владислав, кандидат історичних наук, архівіст-історик, автор понад 200 наукових праць з історії економіки України.

Всі лекції були надзвичайно цікавими, проведені на високому професійному рівні. На заході було продемонстровано відеонарізку з документальних кадрів про шлях здобуття Україною незалежності. Всі присутні були зацікавлені темами виступів, ставили питання лекторам, деякі навіть вступали з науковцями в дискусію. По завершенню лекційної програми гості в залі та бібліотекарі щиро подякували київським історикам за цікавий матеріал та корисно проведений час.

Оля Забенько, бібліограф Марганецької міської ЦБС

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: