Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

-hUCznGdoBMСьогодні, 26 червня, Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом (International Day Against Drug Abuse and Illicit Trafficking).

Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (7 грудня 1987), резолюція 42/112 на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає наркотики, як хімічну речовину, або суміш речовин, відмінних від необхідних у нормальної життєдіяльності, прийом яких тягне за собою зміну функціонування організму і, можливо, його структури.

link_den_borb_snark_010313

Більш просте визначення: наркотик – особлива категорія хімічних речовин, що викликають ейфорію, а також здатне викликати залежність, тобто непереборне бажання знову і знову використовувати наркотик, і специфічно діє на мозок і, в цілому, на організм людини, тобто завдає шкоди здоров’ю.

8_30

Наркоманія виключно згубно впливає на здоров’я. За даними статистики тільки 2% наркозалежних виліковуються, 98% інші гинуть, і це в основному молодь.

Один наркоман, свідомо чи ні, залучає до наркозалежність від 8 до 15 осіб. Термін життя наркомана, систематично вживає наркотики, становить не більше 5 років, що набагато менше, ніж термін життя хворих на рак або СНІД.

Наркомания

Наркомани в 89% випадків заражені гепатитом, в 80% випадків (т.зв. «шприцеві» наркомани) – СНІДом, 54% – венеричними захворюваннями.

У світі налічується близько 30 мільйонів чоловік, мають сильну залежність від наркотиків.

10_51

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків і спроби якось контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. У лютому 1909 учасники Шанхайської опіумної комісії, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалися знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн.

maxresdefault

ООН вирішує глобальну проблему наркотиків на багатьох рівнях. Комісія з наркотичних засобів – функціональна комісія ЕКОСОС – служить головним міжурядовим органом, який виробляє політику і координуючим дії з контролю над наркотиками. Міжнародний комітет з контролю над наркотиками (МККН) – незалежний парасудівський орган у складі 13 членів, який проводить моніторинг дотримання урядами міжнародних договорів з контролю над наркотиками і сприяє в їх зусиллях.

Наркомания-симптомы

В Україні формування та забезпечення реалізації державної політики з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, а також координації діяльності органів, що здійснюють таку протидію здійснює Державна служба України з контролю за наркотиками.

1382950636_777

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: