14 червня – Всесвітній день донора крові

vdrxz8flkeq   Всесвітній день донора крові — досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я ООН в Женеві. Наразі Всесвітній день донора крові святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

Важливість Всесвітнього дня донора крові перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Донорство крові – це добровільне пожертвування людиною своєї крові. Її або складові компоненти використовують для переливання нужденним або отримання медичних препаратів. Саме поняття походить від латинського “donare”, що означає дарувати. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями.  За статистикою на Землі кожен третій хоч раз потребував донорської крові. Вона потрібна хворим, потерпілим від опіків, травм, при проведенні складних операцій, пологах, а також для хворих на гемофілію або анемією. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

1371123822_2012

Донорство завжди вважалося почесним заняттям, заохочувалося морально і матеріально. Однак, незважаючи на брак крові, багато хто просто таки бояться ставати донорами.

thumb_7701_news_m

Щоб не виникало проблем у забезпеченні лікувальних установ кров’ю та її препаратами, необхідно, щоб з кожної тисячі населення донорами були 40-60 осіб. Такий рівень досягнутий в всіх розвинених країнах. А в благополучній Данії, наприклад, він у два рази вище: там на кожну тисячу осіб – сто донорів. У Японії на людину, яка не взяла участь у Дні донора, можуть не тільки косо подивитися, але і почати її цуратися. Здавати кров регулярно – це ознака хорошого тону.

Met2Rei70kA

В нашому місті – два заслужених донори України: Гаррі Сергійович Карнаух і В’ячеслав Петрович Кучер. Гаррі Сергійович 160 разів віддавав свою кров. І в 2001 році був відзначений нагрудним знаком заслуженого донор України. В’ячеслав Петрович став заслуженим донором у 2009 році, він здавав кров 111 разів.

i

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: