Ювілей святкує книга (від міської бібліотеки для дітей)

2015-1-638 Ювілеї бувають не тільки у людей, але й у книг. Це книги, що йдуть через віки, книги, які витримали випробування часом. Роки, десятиліття, століття несуть вони свою мудрість людям.    Цим книгам призначено було пережити століття, стати справжніми шедеврами, які покликані відображати великий літопис Життя. 21 травня в міській бібліотеці для дітей відбувся бібліографічний огляд книг–ювілярів 2015 року для учнів 2-го класу ЗОШ № 2 (вчитель Ткаченко С.П.). IMG_1505

IMG_1541

IMG_1532

230 років

   Е. Распе «Пригоди барона Мюнхаузена»

10001(151)

В основу фантастичних пригод покладено оповідання барона Мюнхаузена, який жив у XVIII ст. в Німеччині. Він був військовим, воював з турками. Повернувшись до свого маєтку в Німеччині, Мюнхаузен незабаром уславився там як дотепний оповідач, вигадник найнеймовірніших пригод.
    1785 року німецький письменник Е. Распе опрацював ці оповідання і видав їх. Коли книжка стала відомою, то іменем Мюнхаузена почали називати людей, що люблять приписувати собі всякі неймовірні подвиги.
195 років
О.Пушкін «Руслан та Людмила»
01
        Книга переносить своїх читачів у далеке минуле, розповідає про «дела давно минувших дней, преданья старины глубокой». На весіллі доблесного князя Руслана й прекрасної Людмили якась зла чарівна сила викрадає наречену. А далі перед нами розгортаються зовсім неймовірні, інколи містичні, події з чарами, заклинаннями, магією. Автор зображує запеклі битви між силами добра і зла.
175 років
Т.Шевченко «Кобзар»
4292064_c254c1d1
          Така книга як  “КОБЗАР” стоїть на книжковій полиці чи не в кожній українській оселі.
        Молодий перспективний художник Тарас Шевченко вперше видав “Кобзаря” 1840 року в Санкт-Петербурзі за сприяння свого друга та земляка – поета  Євгена Гребінки.
   До збірки увійшло всього вісім творів: “Перебендя”. “Катерина”, “Тополя”, “Думка”,  “Нащо мені чорні брови”. “До Основ’яненка” ,  “Іван Підкова” і “Тарасова ніч”.
   Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, народжувалися на тернистих шляхах поетового життя, писалися то в мандрах, то в казематах, мережилися на світлі білих ночей Півночі й у пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання.
      “Кобзар” належить до найволелюбніших книг усіх часів, він наскрізь сповнений прагненням волі. Поезії  “Кобзаря” пронизані вірою в незнищенність українського народу, вірою в те, що людина ніколи не змириться з неволею.
   Кожен, хто відкриє для себе “Кобзаря”, відчує, що книгу цю написала людина, яка вистраждала свої відкриття. І до сьогодні велична книга українців перевидається численними накладами й  перекладається багатьма мовами.
   “Кобзар”  – книга невичерпна, книга на віки. 
150 років –
Л.Керролл «Аліса в країні Чудес»
2297-alisa_v_strane_chudes
        Був літній день. Льюїс Керролл та його супутниці сестри Ліддел не здогадувалися, що вибухне гроза. Дівчаткам було спекотно і Льюїс розважав їх, як міг: розповідав їм казку, яку тепер знаємо і любимо ми всі. За що? За радість і за смуток, якої наповнена ця історія і яку читають уже 150 років.
135 років –
К.Коллоді «Пригоди Піноккіо»
9786175920718
      Ця всесвітньо відома казка італійського письменника 19 століття про незвичайні пригоди незвичайного героя – дерев’яного хлопчика Піноккіо, яка починається з того, як майстрові Вишні, столярові, трапилось поліно, що плакало і сміялося, мов дитя. Майстер Вишня дарує поліно своєму приятелеві Джеппетто, який робить з нього дерев’яну ляльку. Ось тут і починаються пригоди Піноккіо…
125 років –
І. Франко «Лис Микита»
45b0af71842aea618cb4e2b505121c10
 Віршована казка про підступні витівки хитрого лиса.
90 років – А. Мілн «Вінні – Пух і всі-всі-всі» 9789664594223
    Весела повість-казка про Вінні-Пуха та його друзів – це велика захоплююча гра, через яку діти пізнають світ. Читаючи веселі історії, діти з самого початку книги потрапляють в ніжну і зворушливу атмосферу любові, світу добра і уваги один до одного, світу, де гостя пригощають найулюбленішим, де потрапившого у біду завжди рятують, а другу віддають свій будинок.
70 років –
 А.Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха»
10003(56)
      Пеппі –незвичайна вигадниця і мрійниця, чудовий друг, добре дівча. Скільки дивовижних пригод трапилось з нею. Втім, краще ви самі познайомтеся з дівчинкою!     
   Автор повісті-казки А. Ліндгрен – найзнаменитіша дитяча письменниця, «перша жінка Швеції», «жінка сторіччя», «Андерсен нашого часу».
45 років
В.Близнець «Звук павутинки»
5847c
    Повість про дитинство сільського хлопчика, про пізнання навколишнього світу та дитячі мрії.

40 років

Нестайко В. «Олексій, Веселесик і Жар – птиця»

zakaz-1001PXD_1374061071_SND186F2_obj_0_6_jpg_oe_jpg_pf_jpg_1350nowm_jpg_1350x

   Цікава та повчальна казка про непросте завдання – перетворити неслухняного капризулю Олексія – Плаксія на гарного малюка Лесика – Веселесика, в якій досягти мети допомагають дружба, добро і наполегливість.
35 років –
Нестайко В. «П’ятірка з хвостиком»
5841a
Це – захоплюючі оповідання
про життя сучасних українських підлітків у селі і в місті.
25 років –
Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»
prugodali2
     В кінці заходу бібліотекар Л.П. Середіна зауважила, що це далеко не повний перелік книг – ювілярів 2015 року. Вона запросила всіх дітей  разом з батьками відвідувати бібліотеку влітку на канікулах для того, щоб познайомитися з цими та багатьма іншими цікавими книгами.
IMG_1515
IMG_1535
Міська бібліотека для дітей завжди рада своїм читачам!
Бібліотека чекає на вас з 9.00 до 17.00
перерва з 11.30 до 12.00
вихідний день – субота (влітку вихідні дні – субота, неділя)
останній робочий день місяця – санітарний день.
Адреса: вул. Садова, 1  (поруч з Центром-комплексом позашкільної роботи)
Телефон: (05665) 2 – 40 – 28
Фото0402Олена Хабун,
бібліотекар відділу обслуговування
дошкільників та учнів 1-4 класів
Джерело інформації: http://dbgaydar.blogspot.com/
Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: