Національна спілка письменників України та Асоціація українських письменників 20 березня, цього року, підвели підсумки за результатами конкурсу та вручили відзнаки за найкращі українські видання 2014 року в номінаціях: «Поезія», «Проза», «Дитяча література», «Публіцистика. есеїстика», «Науково-популярна література». «Антологія».
Приємно відзначити, що у фонді ЦМБ ім. М. Островського є видання, які в результаті рейтингової оцінки визнаних експертів стали книгами-переможцями, – і ми пропонуємо Вам з ними ознайомитися віртуально.
У номінації «Поезія»:
«За кращу книжку поезії молодих авторів»:
Алла Миколаєнко. Наперсток для відьми. – К: Преса України, 2013. – 112 с. Можна вигадувати багато сучасних методів знешкодження нечистої сили, а ще ліпше знайти фетиш. І наперсток, який пропонує Алла Миколаєнко, – річ дуже слушна, адже допомагає не вколотися відьомськими голками.
«За вдале використання фольклорних мотивів у сучасній поезії»:
Валентина Козак. Барвінок на три голоси. – К.: Преса України, 2013. – 126 с. Збірка «Барвінок на три голоси» присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 180-річчя подвижниці-фольклористки Насті Присяжнюк, репресованої за любов до української пісні.
У номінації «Проза»:
«У жанрі гостросюжетної прози»:
Василь Шкляр. Маруся. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 320 с. Тендітна золотоволоса дівчинка народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік – один із найдраматичніших в історії України – покликав її до боротьби за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона – отаман Маруся.
«У жанрі короткої прози»:
Марія Цуканова. Завтра знову зійде сонце. – К.: Преса України, 2-13. – 416 с. Творчість маловідомої української письменниці Марії Цуканової (1905 – 1998) нерозривно пов’язана з ХХ століттям. Герої її творів переживають драматичні моменти історії минулого століття, але при цьому зберігають благородство і співчуття до інших.
У номінації «Антологія»:
«За кращу онтологію сучасної прози»:
Похід через засніжений перевал. Українське соціальне оповідання XXI століття (2000-2012) / упорядник Володимир Даниленко. – К.: Преса України, 2013. – 384 с. До збірки увійшли оповідання тридцяти українських авторів XXI століття, написані на соціальну тематику. Всі зібрані оповідання – про головні проблеми, з якими зіштовхнулося українське суспільство після здобуття незалежності.
«За кращу антологію сучасної драматургії»:
13 сучасних українських п’єс / упорядник Ніна Козачук. – К.: Преса України, 2013. – 576 с. До збірки увійшли драматичні твори Ярослава Верещака «Уніформіст», Олександра Вітра «Ніч вовків», «Володимира Даниленка «Гроші для Йонеско» та інші.
«За кращу антологію для дітей»:
Язик до Києва доведе, або Цікаві ролі театру в школі / упорядник Валерій Герасимчук. – К.: Преса України, 2013. – 168 с. Репертуарний збірник для школярів та вчителів. П’єси. інсценівки, вірші для шкільних театрів.
Запрошуємо всіх бажаючих любителів українського слова та тих, що слідкують за новинками сучасної української літератури в Марганецьку ЦМБ ім. М. Островського для більш детального ознайомлення з кращими книгами 2014 року.
yanina355
/ 01.12.2015Всім хто любить українську літературу!
Раджу вам українських літературно-художній журнал «Дніпро». Журнал орієнтується на смаки сучасного читача і взагалі в ньому публікується багато класних сучасних українських авторів.
В журналі присутні різні рубрики: проза, сучасна поезія, драма та ін. Журнал дуже сучасний та молодіжний, в ньому публікуються багато українських авторів.
Раджу!!! http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html