Моцарт українського вірша

Изображение 00213 березня у центральній міській бібліотеці ім. М. Островського відбувся літературний вечір «Моцарт українського вірша», присвячений 120-річчю з дня народження видатного українського поета, перекладача, громадського діяча Максима Рильського.

Великий письменник може народитися лише з великої людини. Ці слова мимоволі згадуються, коли мова заходить про Максима Тадейовича Рильського.

У багатогранній, художньо довершеній літературній творчості, громадсько-культурній та державній діяльності Максима Рильського сонцем світить велике серце поета-патріота. Як клятва синівської вірності і відданості звучать його слова, звернені до матері-Вітчизни:

«Все тобі несу з любов’ю,

працю рук, зусилля мозку,

блиск очей і серця кров.»

 М. Рильський видрукував за свого життя 35 книжок поезії, з яких 31 книга лірики! 4 книжки ліро-епічних поем. Крім того, він неперевершений перекладач. За своє життя він переклав на українську мову понад 200 тисяч поетичних рядків, повісті, романи, п’єси.

Максим Тадейович також видатний вчений. Багато років працював директором Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії Академії наук України. Водночас він глибоко любив природу, міг розпізнати голоси птахів, знав вдачу риб, любив квіти, які сам вирощував у своєму саду. 

За надзвичайну людяність і доброзичливість друзі називали Рильського «Максим – добре серце». Поет брав до серця турботи багатьох знайомих і незнайомих людей. Його душа як вогонь, зігрівала інших.

Максим Рильський залишив українському народові великий дар – поезію благородного серця, світлої любові до людини, глибокого розуму. В цьому – безсмертя поета.

На захід були запрошені викладачі та  учні 8-х класів СШ №11. Изображение 012Бібліотекарями читального залу ЦМБ В. В. Фіалковською та О. О. Середіною була оформлена книжкова виставка «Моцарт українського вірша».Изображение 003

Изображение 006Літературний вечір підготували і провели бібліотекар юнацького абонементу ЦМБ  В. В. Жданова,  бібліограф  ЦБС О. В. Забенько, методист ЦБС І. О. Кандала.

 Бібліотекар юнацького абонементу

 центральної міської бібліотеки ім. М. Островського

Вікторія Жданова

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: