Про день домовичка та його віртуального брата

original   Сьогодні День пригощання Домовика. Домовик у слов’янських народів – це домашній дух, міфологічний хазяїн і покровитель дому, що забезпечує нормальне життя сім’ї, здоров’я людей і тварин.

   Важко сказати, що являє собою ця істота – може бути, він прибулець з паралельного світу, може бути, якась інша, невідома людям форма існування життя. Домовики проживають найчастіше у сільських будинках, але можуть оселитися і в міській квартирі.
Повір’я про Домовика надзвичайно живі серед нашого народу: і тепер є чимало людей, які нібито самі бачили домових. Домовий має багато імен: у Польщі «вигорище»; у білорусів «падпечка». Окрім будинку, домовий ще може жити в лазні, на току, під овином, і називається тоді — банним, підовинником, гуменником. Слово домовий — нині означає — домашній.
Існує повір’я, що домовий святкує свої іменини 28 січня. Ще називають Кудеси – день частування домовика. Без іkkggмені
Досі зберігся звичай вшановувати Домовика. З цією метою кладуть за піч або під піч, де живе домовий, маленький хлібець. У деяких хазяїв ставлять прилад за вечерею Домовику і відкладають для нього невелику долю від всякої страви, примовляючи: “ Їж кашу, та хату бережи нашу! Ще їж пироги – наш дім бережи!” Коли усі заснуть, домовий приходить і вечеряє. Виходячи з лазні, залишають відро і віник, щоб і домовий міг помитися і випаруватися.
Переходячи в новий будинок, запрошують і Домовика перейти: хазяйка кладе в новий горщик вугілля і просить Домовика: «Милості просимо, дідусь, на нове житло». Домовий — покровитель сім’ї, уособлення душі предка.
Улюблена забава домовика – «хованки». Сховає потрібну вам річ і розважається, спостерігаючи за вашими відчайдушними пошуками. Щоб пропажа знайшлася, потрібно сказати: «Домовик, домовик, перестань жартувати зі мною. Річ взяв, пограв – поклади на місце».
У деяких областях свято відзначається за новим стилем – 10 лютого.

   Якщо раніше для людини найважливіші події життя були пов’язані з його будинком, то тепер для багатьох важливим є використання комп’ютеру та Інтернету. Існують здогадки, що в комп’ютерному світі також існує містичний хазяїн.

1282820023_internet   За аналогією з “домовиком” його звуть “Хомовим” – від слова “хоум” (home), домашня сторінка Інтернету і внаслідок його хамських натури. Якщо до Хомомого ставитися погано або довго його не помічати – він починає шкодити: псувати файли і картинки, переставляти посилання, збирати всілякі віруси. А в пошукових системах Інтернету відправляти за іншою адресою. Те ж саме він може проробляти з електронною поштою. Проте “Хомового” можна і задобрити, зробивши йому подаруночок.

   Комп’ютерний Хомовий приймає віртуальні подарунки у вигляді красивих картинок, які всім подобаються. Це можуть бути види природи, міські пейзажі. Назвати картинку треба обов’язково ggg.html. Тоді Хомовий буде нею милуватися, на знак подяки вилікує нескладні віруси і навіть підніме відвідуваність сайту!

   Крім Хомового існують й інші віртуальні духи. Ось деякі з них:
Емейлка, він же Ємеля – покровитель листування по електронній пошті. Якщо хто йому доведеться не до вподоби – Емейлка краде його листи. І тоді хоч міняй поштову службу, хоч не міняй – толку не буде.84990448

   Мережевик, він же Мережевий Господар – вирубує зв’язок по модему в найневідповідніший момент. Якщо який сайт не полюбить – не жити йому в мережі. Або грузитися буде погано, або зв’язку стійкого з ним не буде. Мережевика можна задобрити спеціальним маленьким банером на сайті.

  Банерник – зле бісеня, улюблене заняття якого “ламати” банери. Заходить користувач на сайт, а там замість красивих банерів потворні порожні вікна … Але бувають і добрі банерники. Якщо сам банер припаде йому до душі, він його зберігає-охороняє. Буває, вся банерна мережа не працює, а його улюблений банер, цілий і неушкоджений, красується на сайті.

   Віртуальні сестри-відьми: Гейма та Маня.

   Гейма, молодша. Як нечисть у лісі на болото людей тягне, так Гейма затягує своїх жертв в комп’ютерні ігри. І поки ті грою балуються, їх час краде: людина думає, всього-то годину пограла, а вже темніє за вікном. Ті, на кого Гейма своє око поклала, швидко старіють.

   Маня, старша, віртуальним блиском неіснуючих грошей заманює випадкових мережевих перехожих в нетрі “манімейкерства” – фінансових пірамід в Інтернеті. Ті, хто з Манею поведеться, стануть голодними і обдертими.

   Віртуанія – казкова країна, де, за переказами, проживають душі загиблих сайтів: випадково стертих, виключених за несплату або загиблих під уламками вінчестерів. Звідти немає повернення, але якщо віртуальні душі міцні, з “того світу” деколи проривається інформація в “світ живих” – у вигляді збережених копій пошукових систем.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: