Пам’ятник Т.Г.Шевченко в Марганці

памятник Шевченко

    У центрі міста перед будинком міськради стоїть на постаменті з червоного граніту скромне погруддя. Це пам’ятник відомому у світі письменнику, поету, художнику, великій людині – Тарасу Григоровичу Шевченку. Його спорудили славні нащадки Тараса в 1994 році, уже в роки незалежності України. За ініціативи товариства «Просвіта» в центрі Марганця було споруджено погруддя Великого Кобзаря (архітектор Михайло Шалай, скульптор Володимир Дубінін).

    Є імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія вже понад сто років викликає в людей почуття гордості й захоплення рідним краєм, народною мудрістю. Шевченко – це поет-пророк, що став на захист справедливості, прав простого люду. Тому не дивно, що в сучасному світі свято шанують пам’ять цієї видатної людини.

Пам’ятник Кобзареві в нашому місті не вражає надзвичайним архітектурним задумом, але виконаний дуже добре. Погруддя встановлено на постаменті. Велич образу хвилює і захоплює нас. Глибокі зморшки, справжні козацькі вуса, насуплені брови – ось що можна побачити, дивлячись на обличчя поета. Кудись далеко вдивляються очі Шевченка. Це незвичайні очі, такі глибокі й проникливі, наповнені смутком і жалем.

IMG_2743

    Гарно окреслюється цей скульптурний витвір на фоні безхмарного і блакитного неба. Навколо пам’ятника ростуть тендітні берізки, що простягають свої гілочки до нього.

IMG_4006 (2)

     Монумент має культурне значення для мешканців нашого міста, бо нагадує про визначного Кобзаря, народного співця, яким слід по праву гордитися.

IMG_2912

   2014 рік був Роком 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. В місті відбулися різноманітні заходи з метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

     Центральна міська бібліотека ім.М.Островського взяла участь в Дніпропетровському обласному фестивалі. В рамках цієї участі в бібліотеці відбулися різні масові заходи, були оформлені цікаві виставки. Бібліограф Марганецької міської ЦБС створила буктрейлер “Свою Україну любіть…” на конкурс буктрейлерів за творчістю Тараса Шевченка під назвою “Тарас Шевченко в кадрі”. Цей буктрейлер гідно виборов ІІ-ге місце серед близько 30 учасників з різних міст і сіл Дніпропетровської області.

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: