Пам’яті видатної марганецької поетеси Алли Кислої

???????????????????????????????Алла Кисла

Серед зелених левад і розкішної рослинності, біля берегів зачарованої Десни розташувалося село Євлашівка (сучасна назва Красносільське), в якому народилася поетеса Алла Андріївна Кисла. У простій селянській хаті, оповитій садами, 28 травня 1948 року засвітилася зіронька – майбутнє світило міста Марганця.

Її батько – Андрій Якимович Хавило та мама – Марія Калениківна за вербовкою працювали на шахті №6 Марганецького рудника ім. Комінтерна. Тут у 1937 році вони об’єднали свої долі.

Маленька Алла любила природу мальовничого краю Чернігівщини «за широкі луки і важкі покоси». Разом із сестрами бродила босоніж по ранковій росі, вбираючи в себе смакоту квітучого лугу, житніх полів і синьоокого льону:

 Моє рідне село.

 Звалось просто воно – Євлашівка.

 Моє рідне село,

 Розташоване серед лугів.

 Народилась тут я,

 Тут була моя рідна домівка,

 Тут жив тато і дід,

 І прапрадід мій жив…

??????????????????????????????? Після закінчення школи до 19 років працювала в місті Сосниця на швейній фабриці. Але доля покликала її до міста Марганця, де Алла Андріївна довгі роки працювала на швейній фабриці.

Знайомство з Марганцем відбулося в 1967 році. Тут же вона зустріла свою долю – Івана Федотовича Кислого –  і оселилася назавжди. Подружжя виховало двох дітей: сина Юрія та доньку Олену. Алла Андріївна завжди з великою любов’ю та ніжністю говорила про своїх дітей й онуків: дівчаток Юлю, Олесю та Альбіну. Своїм дітям та онукам Алла Кисла присвятила безліч віршованих казок, сонетів, заповітів.

В Марганці Алла Андріївна працювала за фахом і творчо зростала на сторінках газет «Шахтар Марганця» та «Марганчанка». В творчому доробку поетеси близько чотирьохсот поезій на різну тематику.

Її вірші покладено на музику композиторами Марганця: О.Морщавкою, М.Швидким, Г.Карповою. В 1999 році вийшла з друку збірка пісень поетеси «На баскому коні» написана разом з композитором О.Морщавкою. Цей збірник увібрав у себе найкращі зразки пісенної творчості митців, створені за декілька років співдружності.

???????????????????????????????В 2000 році побачив світ і другий пісенник А.Кислої та О.Морщавки « С тобой, Всевышний, говорю…», в якому автори через пісні оспівують вищу силу Всесвіту – Бога.

Пісенник спрямовує людей до свого очищення через духовну пісню, сприятиме поверненню народу до загальнолюдських цінностей, що особливо важливо в дійсний час становлення нової України, як держави.

В 2003 році вийшла друком колективна поетична збірка під назвою «Величальная Марганцу» (видавництво «Пороги», м. Дніпропетровськ), а в 2005 році – друга поетична збірка «Город серебристых тополей» (видавництво «Пороги», м. Дніпропетровськ), в яких Алла Андріївна виступила як співавтор та упорядник.

У видавництві «Музична Україна» (м. Київ, 2006р.) композитор О.Морщавка видав нотне видання «Сполохи свічки», – пісні та романси до якого написали: Алла Кисла, Віра Хвостик та Олексій Гаца.

У 2003 – 2008 роках виходять в цьому видавництві пісенні збірки композитора О.Морщавки «Пристань любові» та «Птах щастя», в яких багато віршів до пісень написано Аллою Андріївною.

???????????????????????????????У 2004 році з’явився на світ її вінок сонетів «Хмелійте від вина любові» (видавництво КМЦ «Поезія», м. Київ). Це найкращий її поетичний твір, і цю думку поділяє дуже багато шанувальників творчості Алли Кислої.

В 2008 році вийшла друком поетична збірка «Навчи своє серце добру», яку авторка присвятила своїм дітям, онукам і правнукам. Цією книгою поетеса звітує перед шанувальниками її таланту про творчий шлях, відкриваючи своїми віршами, сонетами та пісенними милозвуками закохану в Прекрасне, безмежно щиру і лагідну душу.

Про своїх побратимів по перу із марганець кого міського літературного об’єднання «Віра» (колишня поетична студія «Боян») Алла Андріївна говорила: «Мені в житті завжди таланило на добрих, вірних і обдарованих людей».

24 листопада 2014 року Алла Андріївна покинула цей світ. Але своїми творами вона назавжди залишиться вічно жити серед нас!

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: