Історична година ” Слава козацька – жива”

16 жовтня в центральній міській бібліотеці ім.М.Островського відбулася історична година “Слава козацька – жива». Вона була присвячена Дню українського козацтва, який відзначається 14 жовтня в день свята Покрови Пресвятої Богородиці. Ведуча заходу Олена Василівна Рак розповіла, чому День українського козацтва відзначається на свято Покрови Пресвятої Богородиці. А далі представила шанованого гостя заходу.

antonenko1На зустріч з учнями СШ №2 був запрошений марганецький поет і прозаїк, письменник і дослідник, голова міського літературного об’єднання «Віра» Анатолій Олексійович Антоненко.

антоненко2

Він дуже цікаво розповів дітям про свої враження, які запали в душу йому ще в дитинстві від розповіді дідуся та вчителя початкових класів. Маленький Толик чув, що недалеко від його рідного села в урочищі Карай-Дубина паслися коні гетьмана Богдана і майже тисячу років там стояло велике скіфське місто. Оте почуте і побачене, вимріяне вилилось у надтвердий сплав любові до рідної землі та гордості за героїчне минуле свого краю. антоненко3

Свою розповідь поет побудував на основі нової книги «Дике поле», де представлені три його історичні поеми: «Білозерка», «Дике поле” та «Богдан». Автор зупинився на кожній з них, зачитав уривки з поем.

антоненко4

Дуже цікаво було дітям, коли Анатолій Олексійович почав показувати історичні карти нашого міста, на яких були позначені населені пункти, що на даний момент вже затоплені Каховським водосховищем. А.Антоненко розповідав про історію селищ, розташованих навколо м. Марганця, та про історичні знахідки в цих селах. Захід супроводжувався слайд-презентацією, яку підготувала бібліограф ЦБС О.В.Забенько. До історичної години була оформлена книжкова виставка «Слава козацька – жива». На ній були представлені майже усі поеми Анатолія Антоненка та багато цікавих книжок про козаків, гетьманів та отаманів запорізьких січей.

антоненко5

На згадку про зустріч було зроблено фото школярів з автором книги «Дике поле» А.О.Антоненко та ведучою заходу, бібліотекарем абонементу для дорослих ЦМБ ім.М.Островського О.В.Рак.

фото усіх разом

Попередній запис
Наступний запис
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: