Година пам’яті «Доля Тараса – то правда жива»

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Т.Г.Шевченка згідно з його заповітом було перепоховано в Україні в м. Каневі на Чернечій горі. Самі цій події була присвячена година пам’яті «Доля Тараса – то правда жива».

       До ЦМБ ім.М.Островського в цей день були запрошені учасники заходу – учні 10-го класу СШ №2 разом зі своїм класним керівником – вчителем української мови та літератури Оленою Степанівною Городецькою та представники міського літературного об’єднання «Віра»: Анатолій Олексійович Антоненко, голова літературного об’єднання, і Любов Василівна Лопатюк, визнана в місті поетеса.

     Захід було сплановано і проведено на краєзнавчому матеріалі. Небайдужі марганчани до життя і творчості великого Кобзаря і доводять вони це своїми талановитими творами. Повість члена Національної спілки письменників України Анатолія Степановича Гнєзділова «Хусточка з блакитною каймою» була написана до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка. Саме її було запропоновано для обговорення старшокласникам. Кожен з присутніх в залі був учасником заходу. Всі вони заздалегідь прочитали твір, тому кожен мав, що сказати і про автора повісті, і про її головних героїв – поета та художника Т.Г.Шевченка і княжну Варвару Миколаївну Репніну. Інна Лазданова своє ставлення до головних героїв повісті висловила у сценці, де вона зіграла роль княжни Репніної, яка стала вірним, щирим другом до кінця днів Т.Г.Шевченка.

     Артем Яковенко та Настя Балакіна прочитала вірш іншого визнаного в нашому місті митця А.О.Антоненка, який мовою поезії розповів про зустріч великого поета і княжни після довгої розлуки, повернення Шевченка із заслання.  

      Анатолій Антоненко має чималий спадок творів, присвячених Т.Г.Шевченко. У виступі голова літературного об’єднання «Віра» зупинився  на своєму новому оповіданні «Від острова Хортиця до острова Томаківка», в якому розповідає про перебування великого поета на нашій козацькій землі, та прочитав власний вірш «До нащадків».

     Далі ведуча заходу, провідний бібліотекар Т.Ф. Мархасіна,  розповіла про поетичний конкурс «Поезія Шевченка – то музика народної душі», який бібліотека провела спільно з міським літературним об’єднання «Віра» в березні цього року. Переможницею конкурсу серед учнівської молоді стала учениця 9-го класу СШ №9 Чуприна Аліна. Її вірш «Кобзареві» прочитала учасниця заходу Дерев’янко Настя.

    Переможницею конкурсу серед відомих поетів стала визнана в місті поетеса Л.В.Лопатюк. Саме з нею молоді змогла поспілкуватися за темою заходу та почути вірш «Кобзар», який приніс Любов Василівні перемогу в конкурсі.

     Марганчани намагаються виконувати заповіт Великого Кобзаря. Своєю творчістю вони доводять, що пам’ять про великого і геніального батька нації жива.

     Ведуча заходу Т.Ф. Мархасіна зробила огляд книжкової виставки, оформленої за темою заходу, на якій, крім літературних робіт марганчан, були представлені художні роботи: вишивка Анни Новоселової, малюнок «Хата Шевченка» Варвари Мелузової, учениці 10-го класу СШ №3.

    Зі словами подяки до організаторів заходу – бібліотечних працівників та поетів – виступила вчитель О.С. Городецька. На завершення пам’ятного заходу, від якого кожен отримав насолоду, учні залюбки спілкувалися з поетами, фотографувалися та висловили побажання зустрітися ще.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: