Інформаційна година “Зоряне сяйво Європейських країн” до Дня Європи

   16 травня у центральній міській бібліотеці ім.М.Островського відбулася інформаційна година «Зоряне сяйво Європейських країн». На захід були запрошені учні різних класів та Марганецького професійного ліцею. Бібліотекар юнацького абонементу Вікторія Василівна Жданова ознайомила учнів з історією виникнення офіційного свята – Дня Європи.

     З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

      Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

     Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

      У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В 2014 році День Європи в Україні припадає на 17 травня.

     Ведуча підготувала цікаву та змістовну розповідь про те, що 25 березня 1957 року в Римі було створено Європейський економічний Союз. Його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург. У 1973 році до цих країн приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія, У 1981 році Греція також стала частиною ЄС. Згодом, до Європейського союзу приєдналися також Іспанія та Португалія у 1986 та Австрія і Фінляндія  – у 1995 році.
Ведуча зауважила, що найбільше в історії розширення ЄС відбулося 1 травня 2004 року. До складу ЄС ввійшли: Кіпр, Мальта, Угорщина, Польща, Словенія, Латвія, Естонія, Литва, Чехія та Словакія.

     Розповідь ведучої супроводжувала слайд-презентація, яку підготувала бібліограф ЦБС О.Забенько.

   Учні Марганецького професійного ліцею підготували цікаві розповіді про прапор, гімн та валюту Європейського Союзу. Їх виступи доповнювали відеоуривки.

     Мандруючи країнами Європи, учні разом з бібліотекарем поринули у красу та багатство мов, традицій, звичаїв, духовність, культуру європейських народів, пізнали їх багатогранність і глибину.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: