Книги Ірен Роздобудько

Пропонуємо Вам почитати книги сучасної української письменниці Ірен Роздобудько з фонду центральної міської бібліотеки ім.М.юОстровського.

7 001Роздобудько, Ірен. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю [Текст] : роман / І. Роздобудько. – К. : Нора-Друк, 2011. – 240 с. – (День Європи). – ISBN 978-966-2961-74-4

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…

…За своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу невеличкого німецького містечка фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного – того, хто «розшифрує» для неї листа з минулого.

“Це роман в новелах, який складається з одинадцяти різних історій. Для мене він цікавий тим, що будь-яку новелу можна переставити чи читати окремо. Від того книга не стане гіршою. Тобто я тут погралась з формою”, – сказала вона.

За словами письменниці, книга “Я знаю, що ти знаєш, що я знаю” розповідатиме про емігрантів, які живуть в Німеччині і намагаються там вижити.

“У кожного своя доля, абсолютно не схожа з долями інших героїв. Але всі вони з України. За ними спостерігає господиня котеджу. Вона німкеня, але, як виявилось, в неї є зв’язки з нашою країною. У романі немає головного героя, бо насправді їх одинадцять і всі вони головні. Наприклад, одна з новел про жінку, яка працює прибиральницею в Німеччині, висилає гроші двом своїм дітям. Історія проста, але закінчується досить трагічно. Вона кидається захищати турка, якого били неофашисти, і її там вбивають. Отака доля жінки-заробітчанки”, – зазначила Ірен Роздобудько.

Книжка вийшла з ілюстраціями авторки, сповненими метафоричного змісту.

3 001Роздобудько, Ірен. Мандрівки без сенсу і моралі [Текст] / І. Роздобудько. – К. : Нора -Друк, 2011. – 192 с. – (Мандри). – ISBN 978-966-2961-65-2

Що найбільш приваблює в мандрах? Кожного – своє. Від зухвалого бажання закарбувати своє ім’я на скелі “тут був…” до можливості не повернутися. Одну з найпопулярніших українських письменниць, журналістку, сценаристку Ірен Роздобудько не приваблює ні те, ні друге. Вона не любить туризму в чистому вигляді, не любить ходити в юрбі. Найбільше враження від подорожі до 10 країн світу, що подані в цій книжці викликає щось непоказне: скажімо ключі, що стирчать ззовні майже з усіх дверей квартир на Мальті, профіль Богородиці на корі дерева в  Гетсиманському саду.

Для неї найпривабливішим у мандрах є перестрибувати часову прірву і потрапляти у невідоме.

Ірен Роздобудько у своїй книзі переконує нас, що “світ малий”, та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти у невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють у кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння. У книзі наявні фото, що ілюструють розповіді авторки.

 

Якщо ви любите чи плануєте подорожувати, або просто хотіли б знати про світ не лише з Вікіпедії чи туристичних буклетів, а з «перших вуст» і значно глибше, тоді ця книга для Вас.

Кожну історію пані Ірен завершує такою собі «фішкою»-додатком, у якому для українських гурманів чи любителів покуховарити містяться рецепти іноземних страв, які можна приготувати в наших домашніх умовах; а для інтелектуалів – імена письменників (лауреатів Нобелівської премії,або улюблених пані Ірен), які творять обличчя тої чи іншої країни».

А ще, вперше, у книзі ви зможете переглянути цілий фото-розділ із 32 світлин, на яких Ірен Роздобудько то за славнозвісною Нобелевською трибуною, то з аквалангом на дні Червоного моря, то на фоні мальтійського храму, що його вважають «енергетичним центром Землі».

Запитуйте книги на абонементі бібліотеки ім..М.Островського!

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: