82-а річниця утворення Дніпропетровської області

2Large_Coat_of_Arms_of_Dnipropetrovsk_Oblast7 лютого відзначаємо 82-гу річницю утворення нашої Дніпропетровщини. Саме в цей день 1932 року внаслідок адміністративної реформи з’явилася на карті Дніпропетровська область.

Славна історія дніпропетровської землі – це частина безсмертної історії нашої України.

На Дніпропетровській землі, овіяній легендами від скіфських поселень, козацької слави до сучасної вугільно-металургійної бази, багатогалузевої  промисловості, аграрного та будівельного комплексів, одного з небагатьох у світі центрів ракетно-космічного будівництва, живуть працьовиті, гарні й розумні люди.

Дніпропетровщина була й залишається економічною опорою держави, утримуючи перші місця серед областей України фактично з усіх соціальних і економічних показників.

Збереження значного науково-технічного й освітнього потенціалу, утвердження глибинних духовних традицій нашого краю, примноження його  культурних надбань – запорука впевненого сьогодення області та її поступу в майбутнє.

ДніпропетровщинаЗ нагоди цієї пам’ятної дати в центральній міській бібліотеці ім.М.Островського оформлена книжкова виставка «Дніпропетровщина – перлина України». На ній представлені найкращі, найновіші книжки з фонду ЦМБ ім.М.Островського про Дніпропетровський край. Вони відкриють перед вами Дніпропетровщину з різних сторін. Кожен знайде для себе щось нове та цікаве.

Запрошуємо завітати до бібліотеки і ознайомитися з книжковою виставкою «Дніпропетровщина – перлина України»!

Цікаві знати, що:

  • У селищі Петриківка Дніпропетровської області сформувався «петриківський розпис», всесвітньовідоме декоративно-орнаментальне народне малярство, що було номіноване до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
  • Над Дніпропетровською областю пролягає найдовший у світі авіа-маршрут Нью-Йорк–Сингапур (18,5 годин польоту без пересадки).
  • В області видобувається 100% загальноукраїнського обсягу марганцевої і майже 80% залізної руди.
  • Нікопольський басейн марганцевих руд є одним з найбільших у світі.
  • Залізорудний басейн «Кривбас» — найбільший у світі.
  • В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.
  • Показник рівня заповідності територій Дніпропетровської області в 2,13 раза менше за середнє значення в Україні.
Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: