“Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

Emblema                     Твої слова для нас, як зорі.

                     Як сонцем сповнена блакить.

                      Ти з нами жив колись у горі

                                             І будеш в щасті вічно жить.

                                   В. Сосюра

      У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким поетом українського народу  є Тарас Шевченко, його безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Тому 2014 рік в Україні оголошений Роком Тараса Шевченка.

    “В рамках виконання завдань Президента України щодо належної підготовки та  відзначення 200-річчя  від  дня народження Тараса Шевченка” у міській бібліотеці для дітей заплановано цикл заходів Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття“.  

Його метою є поглиблення знань дітей про творчість Тараса Шевченка; розвиток почуття прекрасного; виховання любові та поваги до спадщини, яку залишив поет своїм нащадкам.  

1   2

   Так, 12 лютого, відбулась літературна година “До Шевченкового джерела”.  ЇЇ учасниками стали гуртківці Центру позашкільної роботи, проводили літературну годину бібліотекарі  Малікова Ірина Миколаївна та Подобєдова Юлія Олександрівна.

     Захід розпочався переглядом відео “Обличчя української історії. Тарас Шевченко,  з якої діти ознайомилися з життєвим шляхом поета. В 47 років пішов він з життя.  А того життя було: 24 роки – у рабстві, 10 – під муштрою в солдатах, решта – під невпинним наглядом. І за такий короткий час Шевченко зміг зробити для нашої культури стільки, скільки не зробив жоден поет до нього і жоден після.

     До “Шевченкового джерела” запросила присутніх книжкова виставка – вшанування.

3         4

      Почесне місце на ній  займає факсимільне видання «Кобзаря», тобто точна копія «Кобзаря» 1840 року. Та ж обкладинка, ті ж сторінки …

6    5

      З цієї маленької, скромної книжечки, де твори поета вперше побачили світ, починалося сходження Шевченка на верховини поезії, починалось його безсмертя. Діти прослухали огляд книжкової виставки, ознайомилися з літературною та мистецькою спадщиною Кобзаря.

   Емоційним завершенням став відео сюжет з Софійкою Андрущенко (10 років) – учасницею  Інтернет – проекту “Наш Шевченко“, яка ніжно та зворушливо прочитала вірш “Перебендя”.  Дівчинка донесла поетичні авторські перлини Кобзаря до сердець слухачів.

7

      Діти гортали твори Шевченка і про Шевченка, заново відкривали знайомі рядки, переосмислювали прочитане і прослухане.

8    9

91

Ю.О.Подобєдова, бібліотекар міської бібліотеки для дітей.

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: