Зі святом – Днем незалежності України!

Шановні марганчани та гості міста!

День незалежностіЩиро вітаємо Вас зі святом – Днем незалежності України!
24 серпня 1991 року була утворена нова держава — Україна. Її історія зберігає немало трагічних фактів: зруйнування Києва в 1240 році монголо-татарами, наказ Катерини ІІ і, як результат, знищення славетної Запорозької Січі в 1775, Емський указ та Валуєвський циркуляр, що категорично забороняли українську мову в різних сферах життя: літературі, театрі, науці… А ще «Розстріляне відродження» і безліч згублених і понівечених життів, голодомори, аварія на ЧАЕС…
Але ми можемо з гордістю згадати і пишатися міццю Київської держави за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, першою християнською республікою в Європі — Запорозькою Січчю, першою в світі Конституцією під авторством Пилипа Орлика, видатними людьми, працьовитим народом, численними успіхами українців у спорті та мистецтві…
   Україна – єдина країна світу, яка за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї. Відбулося все у 1994-ому році. На той момент у нас було 1652 ядерні боєголовки і третій у світі ядерний потенціал після Росії та США. Боєголовки віддали Росії, пускові шахти знищили. У відповідь Україна отримала гарантії безпеки від ядерних держав. 
В Україні – найбільший запас марганцевої руди у світі, 2,3 мільярди тон і близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас немало залізної руди – 7% світового запасу.
Одна з найбільш відомих у світі різдвяних пісень – це “Щедрик”, народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.
Українському поетові Тарасу Шевченко, знаному на всій планеті, встановлено близько 1200 пам’ятників по всьому світу.
Нам є чим пишатися!
Зі святом, українці!

Залишити коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: