Бібліотечне краєзнавство: традиції та інновації

В бібліотеці ім.М.Островського відбувся міський міжвідомчий семінар, присвячений новітнім підходам до краєзнавчої роботи. На ньому спеціалісти вчилися працювати по-новому, бути потрібними й цікавими, відкритими й товариськими, пропонувати нові ідеї суспільству, залучати різні вікові категорії марганчан до співробітництва.

     Фахівці з 24 книгозбірень міста обговорили один із найголовніших напрямків роботи – краєзнавство, а також комплектування, зберігання, використання, популяризацію друкованих та електронних видань за даною тематикою, розповсюдження інформації через Інтернет.

      DSC02417Досвідом роботи поділилися: методист управління освіти міськради Є.Г.Малишко, бібліотекар навчального закладу «Марганецький професійний ліцей» Н.Б.Ковалевська, завідуюча бібліотекою профспілки ПАТ «МГЗК» О.П.Назарова. Велику зацікавленість у колег викликали консультації, надані завідуючою бібліотекою для дітей, заслуженим працівником культури, почесним громадянином м. Марганця С.Я. Логіновою і директором централізованої бібліотечної системи Л.В.Пономарьовою.

     Багато нового в царині застосування інноваційних підходів у роботі присутні дізналися від бібліографа міської ЦБС О.В.Забенько. Під час доповіді «Краєзнавча робота ЦМБ ім.М.Островського в Інтернет – просторі» Ольга Валентинівна надала детальну інформацію про створений нею два роки тому сайт нашої бібліотеки http://biblostr.ucoz.ua/, на якому оперативно розміщуються новини про діяльність книгозбірні. Ця електрона сторінка пов’язана з сайтами великих і розповсюджених у віртуальному просторі бібліотек, а також добре проіндексована найвідомішими пошуковими системами, зокрема, Googleта Yandex, а тому її легко знайти в Інтернеті. В грудні минулого року Ольга Валентинівна розробила й презентувала першу марганецьку віртуальну газету «Марганець бібліотечний» (http://bibliotekaostrovsk.wordpress.com/). У ній йдеться про бібліотечне життя міста, новинки літератури, життя та творчість місцевих авторів і художників. Відвідувачі ресурсу мають змогу  залишити коментар до статей, висловити враження чи побажання.

     DSC02418Також центральна книгозбірня проводить інформаційну роботу на своїх сторінках в соціальних мережах Facebook та Twitter. Зворотній зв’язок з користувачами здійснюється за допомогою електронного поштового сервісу, для чого бібліотека використовує дві адреси: bibliotekaostrovsk@rambler.ru,  bibliotekaost@i.ua. Листи оперативно розглядаються впродовж робочого дня.

     На семінарі також виступили: місцевий поет, прозаїк, художник, краєзнавець А.О.Антоненко й ветеран праці МГЗК Я.В.Мандзій, автор поки ще не виданої книги про історію цього підприємства.

     В ході заходу присутні дійшли висновку, що бібліотеки – один з головних соціальних інститутів у місті, що задовольняє естетичні й пізнавальні потреби мешканців. Завдяки загальнодоступності й універсальності ресурсів, продуктів і послуг, високопрофесійному кадровому потенціалу, максимальній наближеності до населення, багатовекторності діяльності вони служать кожному марганчанину. Ними налагоджено тісний зв’язок з музичною школою, клубом «Дніпро», краєзнавчим музеєм, Палацом Культури гірників, ЦКПР, радами ветеранів міста й територіальним центром соціального обслуговування, місцевими авторами книг (В.П.Хвостик, В.Х.Пугачем, Г.П.Бідняком, А.А.Кислою, А.С.Гнєзділовим, О.М.Багаутдіновим, О.А.Морщавкою, М.С.Смирновим, Л.А.Алієвою, Л.Г.Гончаровою, В.М.Зотовим, Ю.Т.Третяком, А.А.Мельником, М.І.Перле, Л.В.Лопатюк, О.Г.Жигою, В.А.Гаджиєвим, В.П.Сокур, Софією Расанко, Р.М.Байбуріним, Т.О.Кошкіною), і членами Національної спілки журналістів України (В.П.Хвостик, А.І.Ткаченко, Т.М.Челелянською, О.Д.Чекубашем, М.І.Овчаренком, Л.С.Боровиком, Ю.М.Печерським), художниками та майстрами декоративно-вжиткового мистецтва (І.О.Барнашем, М.І.Боровиком, М.Я.Герасименком, І.К.Зайцевою, В.В.Аришевою, О.В.Рак, Л.Я.Швець, Р.П.Остріковою). Краєзнавча робота знаходить своє відображення в місцевих газетах, на телебаченні.

     На завершення семінару бібліотекарі відвідали краєзнавчий музей, де його директор К.Д.Бакуров провів пізнавальну екскурсію, цікаво розповівши про історію нашого міста.

     Пошук оптимальних форм краєзнавчої роботи в бібліотеках міста триває.

(матеріал з газети “Шахтар Марганця” )

Advertisements
Залишити коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: